Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Nowe seriale #1/2016 8

W zalewie nowości serialowych, często będących produkcjami dość wtórnymi, którym brakuje powiewu świeżości, ciężko znaleźć serial dla siebie. Z pomocą przychodzi Serialowa Masarnia – miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Degustatorzy mogą przejrzeć zawartość najwyższych półek, zaś dla pożeraczy śmieciowych tworów pełna zawartość koszy na odpadki.

Billions

Strona 1 z 4

Świeże łakocie

Amerykańska kablówka jeszcze potrafi spłodzić dobry serial. Przekonuje o tym nowy serial Showtime pt. Billions ukazujący zachłanność amerykańskiej finansjery, którą reprezentuje król funduszy inwestycyjnych Bobby Axelrod (Damian Lewis). Jednak lewe interesy bogacza stają się przedmiotem zainteresowania ambitnego i bezwzględnego prokuratora Chucka Rhoadesa (Paul Giamatti). Ukazanie rywalizacji obu panów przypomina partię szachów, gdzie przeciwnicy wykonują przemyślane ruchy. To jest największym atutem tego serialu. Dopełniają to świetne kreacje i mocny drugi plan, któremu przewodzi zaskakująco dobra Maggie Siff w roli dominującej żony prokuratora.
Masarnia poleca ten serial wielbicielom House of Cards i Raya Donovana.

Outsiders

Nie do końca udany pilot Outsiders wynagradzają kolejne odcinki. Serial ukazuje kazirodczy klan Farrellów, który od lat zamieszkuje lasy w Appalachach. Członkowie tej rodziny żyją z dala od cywilizacji i zwykłych mieszkańców pobliskich terenów. Nie umieją czytać i pisać oraz kultywują dziwne zwyczaje. Jednak do tej pory byli tolerowani przez sąsiadów. Sytuacja się zmieniła, odkąd muszą się wysiedlić, aby udostępnić miejsce dla wartej miliard dolarów inwestycji pod kopalnię. Ta sprawa doprowadzi do zrodzenia konfliktów na wielu poziomach, a które zaczną wychodzić stopniowo wraz z kolejnymi odcinkami. Za błyskotliwe ukazanie zderzenia dwóch odrębnych kultur poprzez pryzmat osoby wykluczonej z tych obu społeczności Outsiders ląduje na wysokiej półce.
Masarnia poleca ten serial wielbicielom The Red Road.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Pajo23 2016-02-18

Świetnie opracowany temat nowości serialowych. Krótko i treściwie.
Czekam na dalsze info od Serialowej Masarni (chwytna nazwa)! Dzięki!

Proszę czekać…