"May the Force Be With You"

Harry Potter 5 - zobacz drugi plakat! 0

Dziś producenci udostępnili drugi plakat do najnowszych, kinowych przygód Harry'ego Pottera. Premiera w Polsce 20 lipca.

Najnowsza ekranizacja nosi tytuł Harry Potter i Zakon Feniksa, jest to piąta część serii stworzonej przez J.K. Rowling. Scenariusz napisał Michael Goldenberg. Obraz wyreżyserował David Yates. Za produkcję filmu odpowiedzialny jest David Heyman. Autorem zdjęć jest Polak – Sławomir Idziak. Daniel Radcliffe gra oczywiście Harry'ego Pottera, a jego przyjaciół ponownie: Emma Watson jako Hermiona Granger i Rupert Grint jako Ron Weasley. W tej części filmu Harry Potter znowu spędza nudne, przykre wakacje w domu Dursleyów. Czeka go piąty rok nauki w Hogwarcie i chciałby jak najszybciej spotkać się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Ronem i Hermioną. Ci jednak wyraźnie go zaniedbują. Harry ma już dość wszystkiego i postanawia jakoś zmienić swoją nieznośną sytuację, a wtedy sprawy przyjmują całkiem nieoczekiwany obrót. Wygląda na to, że nowy rok nauki w Hogwarcie będzie bardzo dramatyczny…

Zwiastuny, które do tej pory się ukazały możesz zobaczyć TUTAJ.

Budżet filmu to 150 mln $.

W USA Harry Potter i Zakon Feniksa zostanie wyświetlony po raz pierwszy 13 lipca 2007 roku. W Polsce film zobaczymy siedem dni później, czyli od 20 lipca. Polskim dystrybutorem filmu jest Warner Cinema.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…