"May the Force Be With You"

Wszystko Artura Wyrzykowskiego. Początek zdjęć 7 maja 0

7 maja Artur Wyrzykowski rozpoczyna zdjęcia do swojego krótkometrażowego filmu Wszystko. Produkcja jest możliwa dzięki wsparciu setek internautów odwiedzających stronę www.wszystko.net i dzięki wyjątkowemu wsparciu udzielonemu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Ekipa dysponuje dopiero połową potrzebnych środków, ale to wystarczy aby zrobić zdjęcia. W końcu nam się udało, wszystko dopinamy i za dwa tygodnie wchodzimy na plan. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie mnóstwo ludzi, którzy we mnie uwierzyli i zechcieli nam pomóc. Będziemy ciężko pracować, aby ich nie zawieść – mówi scenarzysta, reżyser i producent w jednej osobie.

Film będzie nieromantyczną i mocno ironiczą historią o miłości. Główne role zagrają młode gwiazdy polskiego kina:Mateusz Banasiuk, Marta Żmuda-Trzebiatowska oraz Antoni Pawlicki. Marzeniem twórców jest, aby film był pokazywany na dużym ekranie.

Bardzo chcemy, aby nasz film w jakiś sposób zaistniał w dystrybucji kinowej. Na pewno dzięki olbrzymiemu wsparciu medialnemu będzie nam łatwiej, ale wciąż najwięcej zależy od tego jaki to będzie film. Ja jestem przekonany, że będzie świetny. Robimy najbardziej wypromowany film niezależny w tym kraju. Nie mamy wyjścia, musi być świetny. – dodaje młody twórca.

Wszystko powstaje na taśmie 16mm. Produkcja jest możliwa dzięki wsparciu wielu firm branżowych, min. Laboratorium, Digital Lab, Fujifilm, Panavision, Jot Jot, Film Service. Premiera odbędzie się w czerwcu w kinie Muranów.

Zdjęcia realizowane będą w Warszawie na przestrzeni tygodnia, min w klubie Hybrydy, do którego młodzi twórcy za pośrednictwem strony zapraszać będą statystów.

Przypominamy, że Artur Wyrzykowski otrzymał od Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej nagrodę w wysokości 20 000 złotych, która umożliwiła mu realizację zdjęć do krótkometrażowego filmu Wszystko. PISF jest także honorowym patronem filmu.

PISF

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…