Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Data premiery animacji Batman: The Killing Joke 0

Wreszcie poznaliśmy datę premiery długo oczekiwanej animacji DC – Batman: The Killing Joke. Joker, książę przestępców z Gotham powraca na DVD i Blu-ray.

Animacja, która wywołuje sporo emocji – głównie ze względu kategorii wiekowej R – będzie do kupienia na nośnikach DVD i Blu-ray od 2 sierpnia. Premiera przypadnie na kilka dni przed debiutem nowej wersji kinowej kultowego przeciwnika Batmana. Mowa tutaj oczywiście o filmie Legion samobójców, gdzie Jokera odegra Jared Leto.

Komiks, który w Polsce znany jest pod tytułem "Batman: Zabójczy żart" powstał w 1988 roku. Jego autorami są Alan Moore (scenariusz) i Brian Bolland (rysunki). Główną osią fabuły jest postrzelenie przez Jokera Barbary Gordon, córki komisarza Jamesa Gordona. Wskutek tego wydarzenia kobieta zostaje sparaliżowana. Musi porzucić dotychczasową karierę Batgirl i zostaje Oracle.

"Zabójczy żart" traktowany jest jako swoista geneza postaci Jokera i jego szaleństwa. Głosy Batmanowi i jego największemu wrogowi użyczą Kevin Conroy i Mark Hamill. Poniżej możecie zobaczyć okładkę filmu na Blu-ray.

Źrodło: comicbookmovie.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…