http://vimeo.com/mironkundzicz

Atkinson w Davidzie Copperfieldzie 0

Aktor i komik Rowan Atkinson zagra w nadchodzącej adaptacji powieści Charlesa Dickensa, David Copperfield.

Reżyserem będzie Peter Howitt (Konspiracja.com). Panowie pracowali już razem przy kręceniu obrazu Johnny English.

Rowan Atkinson w filmie Wakacje Jasia Fasoli 2007Rowan Atkinson w filmie Wakacje Jasia Fasoli 2007

W filmie, Atkinson zagra pana Micawbera, przyjaciela Copperfielda. Jest to jedna z najśmieszniejszych postaci, jakie wyszły z pod pióra Dickensa. Poczciwy i zawsze optymistycznie nastawiony do życia, chociaż znajduje się na skraju finansowej ruiny.

W adaptacji z 1935 roku, w postać Micawbera wcielił się W.C. Fields (It's a Gift). Reżyserem tamtego obrazu był George Cukor (Przeminęło z wiatrem). Była to ostatnia wersja kinowa tej powieści, natomiast ciągle powstawały seriale czy filmy telewizyjne.

Atkinson jest obecnie zajęty promowaniem swojego nowego filmu Wakacje Jasia Fasoli, który zarobił już na całym świecie 157 milionów dolarów.

Howitt napisze scenariusz razem z Douglasem McFerranem (Przypadkowa dziewczyna). Twórcy zapowiadają, że nowa adaptacja ma być bardziej realistyczna i świeższa. Budżet ma się zamknąć w 30 milionach dolarów. Zdjęcia rozpoczną się na początku 2008 roku.

Rowan Atkinson urodził się w Newcastle. Sławę przyniosła mu postać Jasia Fasoli. Poza tym znany jest z serialu komediowego o przygodach Czarnej Żmii czy z filmów Wszystko zostaje w rodzinie, To właśnie miłość, Johnny English oraz Wyścig szczurów. Zdobył dwukrotnie BAFTA TV, raz nagrodę Telvis i trzy TV Prize.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…