"May the Force Be With You"

Steven Spielberg, Peter Jackson i belgijski komiks 0

Steven Spielberg i Peter Jackson zajmą się reżyserią i produkcją serii filmów inspirowanych popularnym belgijskim komiksem Przygody Tintina.

Każdy z reżyserów zrealizuje co najmniej jeden z trzech obrazów. Nazwisko ewentualnego trzeciego współpracownika nie jest jeszcze znane.

Twórcą słynnych komiksów jest Georges Remi. W latach 1929-1976, pod pseudonimem Hergé, opublikował on 23 książki z serii. Do tej pory sprzedano ponad 200 milionów egzemplarzy na całym świecie, a każdego roku rysunkowy bohater zdobywa 2 miliony nowych fanów.

Tytułowy Tintin to młody reporter, który w poszukiwaniu dobrych historii podróżuje w odległe części świata, często narażając życie na niebezpieczeństwo. Dzielnego dziennikarza wspierają w trudnych zadaniach piesek Miluś oraz szalony Kapitan Baryłka.

Film powstanie w cyfrowej technologii 3-D. Celem twórców jest nadanie rysunkowym postaciom jak największego realizmu.

- Chcemy, aby przygody Tintina miały w sobie realizm filmu aktorskiego – tłumaczy Spielberg. – Peter i ja uznaliśmy jednak, że film aktorski nie oddałby charakterystycznego wyglądu postaci i świata stworzonego przez Hergé.

- Zamiast tego sprawimy, że będą wyglądać realistycznie – dodaje Jackson. – Włókna ich ubrań, pory ich skóry, każdy pojedynczy włosek. Będą wyglądać jak prawdziwi ludzie – ale prawdziwi ludzie ze świata Hergé!

Ostatnie dzieło Petera Jacksona to King Kong z 2005 roku.

Steven Spielberg jest obecnie zajęty pracą nad czwartą częścią przygód Indiany Jonesa. Film trafi do kin 23 maja 2008 roku.

TintinTintin

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…