"May the Force Be With You"

Sally Field zagra żonę Abrahama Lincolna 0

Newsweek dowiedział się, iż aktorka Sally Field dołączyła do obsady filmu o Abrahamie Lincolnie w reżyserii Stevena Spielberga.

W tytułową rolę wcieli się Liam Neeson, który przygotowując się do zagrania Abrahama Lincolna, przeczytał 22 książki o jego życia, a także jego liczne pamiętniki. Sally Field zagra Mary Todd, żonę szesnastego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Sally to utytułowana aktorka. Na jej koncie znajdują się dwa Oscary (Norma Rae i Miejsce w sercu), nagroda dla najlepszej aktorski na festiwalu w Cannes (Norma Rae), a także trzy Emmy (Sybil, Ostry dyżur i Brothers & Sisters).

Steven Spielberg wyreżyseruje Lincolna, a także wraz Kathleen Kennedy zajmuje się produkcją. Janusz Kamiński, zdobywca dwóch Oscarów (Lista Schindlera i Szeregowiec Ryan), wykona zdjęcie. Kamiński jest bliskim współpracownikiem Spielberga, od czasów Listy Schindlera jest autorem zdjęć do wszystkich jego filmów.

Film powstaje dla studia DreamWorks (Spielberg jest jednym z założycieli tej wytwórni), będzie bazował na biografii Abrahama Lincolna, napisanej przez laureatkę Nagrody Pulitzera – Doris Kearns Goodwin, zatytułowanej Team of Rivals: The Political Genius of Abraham Lincoln (Ekipa rywali: Polityczny geniusz Abrahama Lincolna).

Budżet przewidziany jest na 100 mln dolarów.

12 lutego 2009 roku minie dwusetna rocznica urodzin Abrahama Lincolna, możliwe, że wtedy odbędzie się premiera filmu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…