"May the Force Be With You"

Reżyser Jestem legendą mówi o dodatkowych zdjęciach 0

Francis Lawrence – reżyser filmu Jestem legendą, który swoją premierę w USA będzie miał 14 grudnia tego roku, wypowiedział się odnośnie zdjęć, które były dokręcane podczas post-produkcji filmu.

Kiedy to świat Internetu dowiedział się o kręceniu dodatkowych scen Jestem legendą na około miesiąc przed premierą, na forach zagrzmiało. Duża część internautów wyraziła negatywne opinie na ten temat. Francis Lawrence, reżyser filmu, patrzy na to z optymizmem.

Lawrence potwierdził, że ostatni klaps na planie padł niecały miesiąc temu. Jestem wielkim zwolennikiem robienia dodatkowych zdjęć, jeśli te są potrzebne. – powiedział. Napływająca fala krytyki nie jest dla mnie zrozumiała. Tworzenie filmu to nie malowanie obrazu, gdzie jeden błąd przekreśla całe dzieło. Podczas post-produkcji efekty specjalne były dodawane do koło 800 ujęć. Nie mogliśmy zobaczyć w pełni wygenerowanych zdjęć do około miesiąca temu. Film w całości, dzięki tym dodatkowym scenom, nabierze nowego ducha. Nasze zmiany skupiły się wokół zakończenia filmu, więc ingerencja w twór pierwotny nie jest aż tak duża.

Pierwsza część zdjęć, przed tymi dodatkowymi, trwała trochę ponad pół roku, od 23 września 2006 do 31 marca 2007 roku.

Reżyser dodał także, że podobna sytuacja miała już miejsce przy Constantine i chciałbym mieć możliwość przy każdej produkcji. Lawrence pytany o zakończenie Jestem legendą nie chciał zdradzić o co dokładnie chodziło, co potrzebowało istotnej zmiany.

14 grudnia film zawita do amerykańskich kin. Film będzie dystrybuowany również w kinach IMAX, gdzie przed projekcją filmu widzowie będą mogli zobaczyć 7-minutowy prolog, który wprowadzi postać Jokera w The Dark Knight (kontynuacja Batman – Początek). Do polskich kin film trafi 11 stycznia 2008 roku.

Robert Neville (Will Smith) to ostatni człowiek na Ziemi… towarzystwa mu jednak nie brakuje. Wszyscy inni, mężczyźni, kobiety i dzieci, zamienili się w wampiry żądne krwi Neville′a. Za dnia bohater przeobraża się w myśliwego tropiącego śpiące potwory w opuszczonych ruinach cywilizacji. Nocą barykaduje się w domu i modli o nadejście świtu.

Na początku sierpnia tego roku, Warner Bros. poinformował, że planowany jest sequel filmu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…