Del Toro reżyserem dwóch Hobbitów? 0

Twórca Labiryntu Fauna rozmawia o reżyserii dwóch ekranizacji książki Tolkiena

Guillermo del Toro prowadzi rozmowy w sprawie reżyserii dwóch filmów na podstawie książki J.R.R. Tolkiena Hobbit, które będą finansowane przez New Line i MGM, twierdzi The Hollywood Reporter.

Kilku filmowców ma talent, który ma Del Toro, miłość do materiału na podstawie którego jest film, wspaniałe wyczucie ze światem fantasy, a także zrozumienie i kierowanie kulturą fanów, jak i jej szanowanie. Del Toro zbudował sobie taką opinię po nominowanym do Oscara Labiryncie Fauna, Hellboy, Blade 2 (który był robiony przez New Line) i Devil's Backbone.

Z powodu innych zobowiązań, takich jak The Lovely Bones i Tintin, reżyser trylogii The Lord of the Rings Peter Jackson nie mógł zająć się pisaniem scenariusza i reżyserią, woląc być producentem wykonawczym z możliwością wpływu na kreatywną część filmów.

Przez strajk nie zatrudniono jeszcze żadnego scenarzysty, aby zaadaptował klasykę Tolkiena, proces ten zostanie szybko przeprowadzony, gdy już zakończy się strajk. Del Toro i Jackson będą nadzorować pisanie scenariusza obu filmów.

Główne zdjęcia filmów będą kręcone jednocześnie na planie w 2009 roku. Budżet wynosi 150 milionów dolarów na film. Premiera pierwszego filmu jest przewidziana na rok 2010, a drugiego na 2011.

Guillermo del ToroGuillermo del Toro

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Anita_Nowakowska

Super. Liczę, że klimat Władcy zostanie zachowany.

Proszę czekać…