Spalona słońcem kontynuacja 0

Stale przekładana premiera filmu Spaleni słońcem 2 ostatecznie w 2007. Krytycy zastanawiają się, czy i tym razem Federacja Rosyjska wywalczy sobie Oscara.

Na ekranie po raz kolejny zobaczymy Mityę i Kotowa. Jest to spore zaskoczenie dla wielbicieli filmów Michałkowa. Ostatnie sceny Spalonych słońcem dawały do zrozumienia, że bohaterowie są martwi. Tę niekonsekwencję fabularną Michałkow wyjaśnił w wywiadzie dla rosyjskiego czasopisma Argumenty i fakty. Tłumaczył, że wielokrotnie ludzie uznani za zmarłych wracali po latach ze stalinowskich łagrów.

Scenariusz powstawał ponad 4 lata i, poza reżyserem, pracowało nad nim jeszcze 5 autorów. Mnogość scenarzystów pozwoliła uzyskać polifoniczny obraz wojny. Akcja rozgrywa się po wkroczeniu wojsk niemieckich do Związku Radzieckiego w 1941 r.

Oprócz francuskiego koproducenta niemały wkład mają również Niemcy. Michałkow zatrudnił niemieckich aktorów oraz wykorzystał sprzęt techniczny i kostiumy sprowadzane z RFN.

Michałkow wziął sobie za cel odświeżenie kina wojennego, które w światowej kinematografii zaprezentowało się swoim radzieckim monumentalizmem. Przy scenach batalistycznych pomagało mu Ministerstwo Obrony Rosji.

Film, tropem Kill Billa, ma zostać rozbity na dwie części – Oczekiwanie i Cytadela, każda po ponad 2 godziny.

Spaleni słońcemSpaleni słońcem

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…