Nie powstanie kanał filmowy TVP 0

Telewizja Polska zdecydowała, że na razie nie zostanie uruchomiony kanał tematyczny TVP Film, który miał prezentować polskie i zagraniczne kino.

W związku z tym zarząd TVP zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o uchylenie koncesji dla stacji.Decyzja o tym, że kanał nie zostanie uruchomiony zapadła po analizie szans jego rozwoju przy istniejących warunkach rynkowych. – Wobec dynamicznych zmian technologicznych związanych z procesem cyfryzacji oraz wobec powstania nowych modeli dystrybucji treści telewizyjnych zarząd TVP S.A. uznał, że plany programowe spółki należy dostosować do nowej sytuacji – napisała w komunikacie Aneta Wrona, rzeczniczka prasowa Telewizji Polskiej. – Zarząd TVP nie wykluczył, że telewizja publiczna w przyszłości powróci do projektu uruchomienia kanału filmowego w zmodyfikowanej formule technologicznej i programowej – dodała.

Projekt TVP Film powstał w 2005 roku, gdy prezesem zarządu publicznego nadawcy był jeszcze Jan Dworak. W założeniu kanał miał emitować najciekawsze filmy fabularne i dokumentalne znajdujące się w zasobach TVP, a także programy poświęcone filmowi. Szefem projektu stacji był Jerzy Kapuściński. Koncesja satelitarna dla kanału została przyznana przez KRRiT w sierpniu 2007 roku.

wirtualnemedia.pl

tvptvp

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Iqqa

Decyzja już na samym początku nieracjonalna. To wszystko można zrobić z TVP Kultura po lekkich modyfikacjach, a nie tworzyć nowy kanał. TVP Kultura jest telewizją z ogromnymi możliwościami, jednak brakuje jej strategii. Za dużo jest w niej materiałów, a filmy spychane są na rano i późne godziny nocne. Przykład, że kanał ten może stworzyć coś wartego wzmożonej uwagi to Dzień Polskiej Animacji, który odbył sie 15 marca 2008 ;)

Proszę czekać…