Nie powstanie kanał filmowy TVP

Telewizja Polska zdecydowała, że na razie nie zostanie uruchomiony kanał tematyczny TVP Film, który miał prezentować polskie i zagraniczne kino.

W związku z tym zarząd TVP zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o uchylenie koncesji dla stacji.Decyzja o tym, że kanał nie zostanie uruchomiony zapadła po analizie szans jego rozwoju przy istniejących warunkach rynkowych. – Wobec dynamicznych zmian technologicznych związanych z procesem cyfryzacji oraz wobec powstania nowych modeli dystrybucji treści telewizyjnych zarząd TVP S.A. uznał, że plany programowe spółki należy dostosować do nowej sytuacji – napisała w komunikacie Aneta Wrona, rzeczniczka prasowa Telewizji Polskiej. – Zarząd TVP nie wykluczył, że telewizja publiczna w przyszłości powróci do projektu uruchomienia kanału filmowego w zmodyfikowanej formule technologicznej i programowej – dodała.

Projekt TVP Film powstał w 2005 roku, gdy prezesem zarządu publicznego nadawcy był jeszcze Jan Dworak. W założeniu kanał miał emitować najciekawsze filmy fabularne i dokumentalne znajdujące się w zasobach TVP, a także programy poświęcone filmowi. Szefem projektu stacji był Jerzy Kapuściński. Koncesja satelitarna dla kanału została przyznana przez KRRiT w sierpniu 2007 roku.

wirtualnemedia.pl

tvptvp