Amerykanie idą na bal maturalny 0

Horror Prom Night został nowym liderem amerykańskiego box office.

Obraz stanowi remake Balu maturalnego z 1980 roku. Fabuła koncentruje się na grupie dzieciaków, które pewnego dnia powodują śmierć dziewczynki. Przyjaciele postanawiają milczeć i zapomnieć o sprawie. Sześć lat później, ta sama grupa znajomych przygotowuje się do balu maturalnego. Nikt nie podejrzewa, że podczas zabawy rozegra się krwawy spektakl mściciela sprzed lat. W głównych rolach wystąpili Brittany Snow, Scott Porter, Jessica Stroup i Collins Pennie. Debiutujący w zestawieniu film zarobił przez pierwszy weekend ponad 22 miliony dolarów.

Kadr z filmu Prom Night 2008Kadr z filmu Prom Night 2008

Kolejna nowość notowania to thriller Królowie ulicy z Keanu Reevesem i Forestem Whitakerem w rolach głównych. Aktorzy wcielili się w role policjantów z elitarnej jednostki walczącej z falą morderstw oraz z gangami narkotykowymi w Los Angeles. Obraz w reżyserii Davida Ayera uplasował się na drugiej pozycji box office z sumą 12 milionów dolarów na koncie.

Trzecim, a zarazem ostatnim debiutantem zestawienia jest dramat Smart People. Jego bohaterem jest owdowiały profesor, który po śmierci żony stał się zgryźliwy i rozgoryczony. Kiedy jednak naukowiec zakochuje się w swojej byłej studentce, jego życie ponownie nabiera barw. W filmie wystąpili Dennis Quaid, Sarah Jessica Parker, Ellen Page i Thomas Hayden Church. Obraz zarobił przez pierwszy weekend 4 miliony dolarów i uplasował się na siódmym miejscu notowania.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…