Premiera Death Race przesunięta 0

Remake filmu Death Race 2000 pojawi się szybciej niż zapowiadano.

Studio Universal Pictures postanowiło, że Death Race w reżyserii Paula W.S. Andersona zawita do kin już 22 sierpnia , a nie jak zapowiadano wcześniej, 26 września bieżącego roku. W tym samym dniu na srebrny ekran trafią też Bangkok Dangerous z Nicolasem Cage'm, Crossing Over z Harrisonem Fordem i romantyczna komedia The Accidental Husband, w której zobaczymy Umę Thurman.

Pierwotnie Death Race 2000 pojawił się w kinach w 1975 roku. Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której dużą popularnością cieszą się krwawe wyścigi samochodowe. Obraz wyreżyserował Paul Bartel, a w jego obsadzie znaleźli się między innymi David Carradine, Simone Griffeth oraz Sylvester Stallone.

Warto dodać, że w 1997 roku na komputerach PC pojawiła się gra Carmageddon, która wzorowana była na filmie Paula Bartela. Tytuł ten wzbudził spore kontrowersje ze względu na ogromną brutalność rozgrywki. Gra cieszyła się jednak sporą popularnością , dzięki której ukazały się jej kolejne części – jedna z nich nosi nawet podtytuł The Death Race 2000 .

W remake’u Death Race 2000 zagrają Jason Statham, Joan Allen, Tyrese Gibson, Ian McShane, Natalie Martinez i Jason Clarke.

Jason Statham w filmie Death Race 2008Jason Statham w filmie Death Race 2008

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…