Panda rządzi w Ameryce! 0

Animacja Kung Fu Panda zajęła pierwsze miejsce w amerkańskim box office

Przygody sympatycznej Pandy w filmie Kung Fu Panda zajęły pierwsze miejsce osiągając zysk 60 milionów dolarów.

Kadr z filmu Kung Fu Panda 2008Kadr z filmu Kung Fu Panda 2008

Film opowiada o pandzie Po, która jest najbardziej leniwą i niezorganizowaną pandą w całym lesie. Kiedy zwierzęta zostają zaatakowane przez bandę leopardów, jedynym ratunkiem będzie wybranie mistrza kung-fu, który zażegna niebezpieczeństwo. Kiedy Po przez przypadek pojawia się na zawodach, mistrzowie są zaskoczeni, bo to właśnie on nosi znak Wybrańca.

Animacja tym samym osiągnęła trzeci największy zysk na debiucie studia Dreamworks Animation, tuż po Shreku i Shreku 2. Jest to też największy debiut ich bajki, która nie jest sequelem.

Drugie miejsce zajęła komedia z Adamem Sandlerem, Nie zadzieraj z fryzjerem. Film zarobił 40 milionów dolarów, co w dorobku aktora plasuje go na 4 – 5 miejscu najlepszego debiutu.

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki nadal sobie radzi świetnie. W ten weekend uplasowałsię na trzecim miejscu z dorobkiem 22.8 miliona dolarów. Zyski w kraju przekroczyły już 250 milionów dolarów. Na świecie film przyniósł kolejne 36 milionów dolarów dając okrągło 326 milionów. Razem na cały świecie zarobki sięgają 579 milionów dolarów.

W ograniczonej dystrybucji pojawił się nominowany do Oscara film Sergeia Bodrova Mongol. Film puszczany w 5 kinach zarobił świetne 133 tysiące dolarów!

W piątek mają premierę dwie wielkie produkcje, The Incredible Hulk i Zdarzenie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…