Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia

Scott Derrickson pokazuje zapowiedź remake’a klasyki kina SF. Zobacz zwiastun tego filmu

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia to klasyka kina z 1951 roku o pierwszym spotkaniu z istotami pozaziemskimi. Reżyserem był Robert Wise.

Dzień, w którym zatrzymała się ZiemiaDzień, w którym zatrzymała się Ziemia

Za remake wziął się Scott Derrickson, człowiek odpowiedzialny za Egzorcyzmy Emily Rose. Scenarzystą jest David Scarpa, autor Ostatniego Bastionu. Z przyzwoitym budżetem zabrali się do remake’u, zbierając równocześnie interesującą obsadę. W filmie zagrają, Jennifer Connelly, Keanu Reeves, Jaden Smith, Kathy Bates i John Cleese.

Muzykę będzie robić Tyler Bates, znany ze score’a do 300.

Nowa wersja jednego z najsłynniejszych filmów fantastyczno naukowych w historii kina. Gdy na Ziemi ląduje statek kosmiczny, ludzkość staje w obliczu pierwszego w historii kontaktu z wysłannikami pozaziemskiej cywilizacji. Czy przybywają oni na naszą planetę z misją pokojową?

Zwiastun został dołączony do Hancocka z Willem Smithem. Prezentuje się zachęcająco, mimo paru wad, jak Keanu Reeves, efekty i to, co pokazują wygląda ciekawie i trochę odmiennie od tego, co pamiętam z oryginału.

Premiera nowej wersji filmu Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia w Stanach odbędzie się 12 grudnia 2008 roku, a u nas zobaczymy go 16 stycznia 2009 roku.

Zapraszam do oglądania.