Daryl Hannah aresztowana 0

Daryl Hannah wraz z kilkoma innymi protestującymi została aresztowana we wtorek w South Central Urban Garden w Los Angeles.

45-latka znana z roli Elle Driver w obrazie Kill Bill oraz 25 farmerów, głownie imigrantów, oraz ich sympatycy uczestniczyli w akcji mającej na celu ochronę pewnego ogrodu. W chwili aresztowania pod zarzutem wkroczenia na cudzy teren, Hannah znajdowała się kilkanaście metrów nad ziemią, usadowiona na gałęziach orzecha włoskiego. Aktorka mieszkała na drzewie od trzech tygodni.

- Jestem pewna, że mam moralny obowiązek i prawo do solidaryzowania się z farmerami – powiedziała dziennikarzom przez telefon. Na pytanie czy zaryzykuje ponowne aresztowanie aktorka odparła: – Zamierzam pozostać na stanowisku.

Ralph Horowitz, właściciel ziemi, na której znajduje się ogród, planuje postawić w tym miejscu magazyn. Niektórzy protestujący przykuli się łańcuchami do stołów piknikowych oraz betonowych walców, by temu zapobiec – oświadczyła Kerri Webb, rzecznik prasowy policji Los Angeles,

Przez ostatnie trzy tygodnie piosenkarka Joan Baez i aktywistka Julia Butterfly Hill trzymały wartę na drzewie orzecha włoskiego. Pojawił się tam również piosenkarz Willie Nelson, jednak gdy o świcie do ogrodu niepostrzeżenie wkroczyła policja, na posterunku była tylko Hannah.

Daryl Hannah w filmie DziwkaDaryl Hannah w filmie Dziwka

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…