Say hello to my little friend ;>

Zwiastun RocknRolli 0

Pieniądze, gangsterzy, złodzieje czyli Guy Ritchie powraca

Kiedy rosyjski gangster zamyka szemraną transakcję sprzedaży ziemi, w Londynie pojawiają się miliony dolarów, a wszyscy kryminaliści zaczynają snuć plany przejęcia pieniędzy. Każdy, od groźnego króla podziemia po seksowną księgową i od skorumpowanego polityka po żałosnych drobnych złodziejaszków stara się, sam albo w porozumieniu ze wspólnikami, położyć rękę na pieniądzach i pokrzyżować plany konkurentom.

RocknRollaRocknRolla

RocknRolla powraca z kolejnym zwiastunem. Najnowszy film Guya Ritchiego przeniesie nas z zwpowrotem na brudne i niebiezpieczne ulice Londynu, które znamy z jego poprzednich filmów Porachunki oraz Przekręt . Scenariusz do filmu powstał w głowie Ritchiego, który też wyreżyserował film.

Tym razem nie zobaczymy Jasona Stathama, który pojawiał się w kilku poprzednich produkcjach Ritchiego. Główną rolę powierzono Gerardowi Butlerowi , zagra sprytnego gangstera o pseudonimie One Two . Aktor jest nam znany z roli wodza Spartan, króla Leonidasa w kasowym hicie Zacka Snydera300. Ostatnim filmem, w którym zagrał Butler jest Wyspa Nim, z Jodie Foster na czele.

W roli inteligentnej, błyskotliwej sekratarki i dziewczyny One Two zobaczymy Thandie Newton . Ostatnie filmy z jej udziałem to: nominowane do Złotych Globów W pogoni za szczęściem z Willem Smithem, laureat trzech Oscarów – Miasto Gniewu (Newton za drugoplanową rolę otrzymała nagrodę BAFTA ), Kroniki Riddicka z Vin Dieselem a także Mission: Impossible 2 i Norbit.

Rola krwawego i niebezpiecznego szefa londyńskiego świata przestępczego, Lenny’ego Cole’a, którego pozycja zostaje zagrożona przez wzrost znaczenia zagranicznych gangów przypadłaTomowi Wilkinsonowi. Dwukrotnie nominowanego do Oscara za drugoplanową rolę w Za drzwiami Sypialni i Michael Clayton z czarującym Georgem Clooneym. Wilkinson był też nominowany do nagród Emmy (Normalny, Recount, John Adams), Złotego Globu (Michael Clayton, Normalny) oraz jest laureatem Amerykańskiej Gildi Aktorów Filmowych za Zakochanego Szekspirai nagrody BAFTA za Goło i Wesoło. Zagrał też w Śnie Kasandry, Batman – Początek, i Egzorcyzmach Emily Rose.

Kolejnym RocknRollowym gangsterem został Idris Elba , którego zobaczymy w roli Mumblesa, wspólnika One Two. Rok temu pojawił się w filmie Ridleya ScottaAmerican Gangster z Denzelem Washingtonem i Russelem Crowem. Jego pozostałe filmy to m.in. 28 dni później, Plaga i Buffalo Soldiers.

Gerard ButlerGerard Butler

Kolejnym ciekawym aktorem jest Christopher Brian Bridges (Ludacris, który zagra przybysza z Ameryki o imieniu Roman. Do nie dawna muzyk, a obecnie aktor zwrócił na siebie oczy filmowców rolą wMieście Gniewu. Pojawi się również w Max Payne'ie, ekranizacji hitowej gry.

Producentami filmu zostali Guy Ritchie, Joel Silver, Susan Downey i Steve Clark-Hall . Navid McIlhargey i Steve Richards są producentami wykonawczymi. Całość została zrealizowana przez studio Dark Castle Entertainment . Za dystrybucję odpowiada Warner Bros. Pictures .

Tak i jak w przypadku pierwszej zapowiedzi, w tle usłyszymy piosenkę Rock & Roll Queen w wykonaniu zespołu The Subways.

W Angielskich kinach film zadebiutuje 5 września , w Stanach pojawi się 31 października , a w Polsce dopiero 2 stycznia 2009 .

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…