"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Box Office USA - Mroczny Rycerz pokonany 0

W piątek w amerykańskich kinach królowała Mumia.

Mroczny rycerz po raz pierwszy od blisko 3 tygodni został pokonany w Box Office USA. Wyniki z piątku jednoznacznie wskazują, iż najnowsza produkcja Roba Cohena zarobiła o blisko 3 mln $ więcej niż dzieło Nolana. Mumia: Grobowiec Casarza Smoka zarobił w piątek 15,3 mln $ Po spektakularnym sukcesie Mrocznego rycerza wszyscy zastanawiali się jak będzie wyglądał pojedynek w ten weekend. Pierwsze wyniki mogą świadczyć o tym, że Batman powoli będzie ustępował innym filmom.

Mroczny Rycerz dotychczas zarobił w samych Stanach 363 mln $ oraz 128 mln $ na całym świecie. Wynik jest bardzo dobry o, tyle, że w wielu krajach (podobnie jak w Polsce) najnowsze przygody Batmana będzie można oglądać od przyszłego weekendu. Najciekawsze z wszystkiego jest fakt, iż Mroczny Rycerz o blisko 230 mln $ pokonał inny kinowy hit Titanica?, który zarobił zaledwie 135 mln $ w ciągu pierwszych 15 dni wyświetlania. Czy więc można spodziewać się przekroczenia 1 miliarda $ ?

Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka 2008Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka 2008

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

Adam_Siennica

Nie jestem ignorantem i wiem, jak to wygląda. Producenci zarabiając 300-350 milionów z takim budżetem są na plusie, a kwota, która podajesz to przesada:)

Klapami są Archiwum X i Speed Racer, tam to wszystko szło poniżej oczekiwań producentów.

alienK

Bilet to nie wszystkie możliwości zarabiania pieniędzy przez film, dochodzi do tego sprzedaż na DVD, wypożyczalnie, prawa telewizyjne itd, itp.
A z tą kwotą 400 baniek to przesadziłeś. gdyby tak było to przemysł filmowy poszedł by dawno z torbami.

Adam_Siennica

Troche przeceniasz pieniądze idąca na reklamę. Film zarobił tyle, ile oczekali producenci i klapą finansowa nie będzie. 300-350 milonów na świecie zgarnie bez problemu.

Na marketing wydali tylko 40 milionów. Zwróci się bez problemu, producenci mogą się cieszyć, a filmik zły nie jest.

Anonimowy Adam_Siennica

adam nie badz ignorantem , myslisz ze jak wydajesz 15 – 20 zł na bilet do kina , to wszystko zgarnia tylko producent filmu?

alienK

Chyba trochę za wcześnie mówisz o klapie. W tej chwili Mumia na całym świecie zarobiła ponad 100 mln, więc 150 mln, które wydali na produkcję zwróci się spokojnie.

Anonimowy alienK

kiedy to pisałem, myslałem ze budzet wynosi 175 mln, ale widze teraz ze został zmieniony do 145, ale tak czy siak uważam że bedzie trudno filmowi zarobic na siebie, przy budzecie 145 + wydatki na reklame, to film musiałby zarobić na całym swiecie około 400 mln zeby wogóle mowic o pokryciu kosztów, wydaje mi sie ze na te 400 mln dolarów film nie ma szans.

porucznik99

Hehe, wiedziałem, że tak będzie. http://www.boxofficemojo.com/alltime/domestic.htm Będzie drugie miejsce, podejrzewam, że nawet na 550 mln są szanse, a nawet na zbliżenie się do Titanica. A na świecie Batman zarobi coś koło 400 mln. Fajnie się patrzy jak tam wyśmienite dzieło jak "Mroczny Rycerz" bije rekordy.

Proszę czekać…