Czy Steven Spielberg wyreżyseruje World of Warcraft?

Wczorajszy dzień wywołał lawinę spekulacji zarówno w Hollywood, jak i wśród reporterów magazynów o tematyce gier. World of Warcraft to w tej chwili największa na świecie wieloosobowa, internetowagra RPG (czyli tzw. MMORPG).Plotki na temat produkcji wysokobudżetowego filmu przez wytwórnie Warner Bros. krążą nie od dzisiaj, wczoraj jednak magazyn Variety zasugerował, że reżyserem obrazu zostanie sam Steven Spielberg!

Wczoraj internet opanowała jedna wiadomość. Amerykański magazyn Variety podał, że Steven Spielberg zajmie się reżyserią blockbusterowej produkcji World of Warcraft ma podstawie gry Blizzardu. Informacja nie została u nikogo potwierdzona i bardzo szybko wzbudziła kontrowersje. Serwis Joblo, który jak się okazało pierwszy podał te rewelacje, a Variety po prostu na niego się powołał wycofuje się ze swoich źródeł, twierdząc, że póki co musi ono pozostać anonimowe. Dodaje również, że dopóki nie zostanie wydane żadne oficjalne oświadczenie w tym temacie to ich rewelacje należy traktować w charakterze plotki…

Tak naprawdę jedyna pewna wiadomość na temat filmu World of Warcraft jest taka, że prawa do jej ekranizacji zakupiło podlegające pod korporację Warner Bros. Legendary Studios, odpowiedzialne m.in. za Batman: Początek , oraz Superman: Powrót .

Kadr z gry World of WarcraftKadr z gry World of Warcraft

Artykuł powstał przy współpracy z wortalem gier i filmów gameTRANCE.pl