Disney został pozwany w związku z kontuzją na planie "Małej syrenki" 0

Disney został pozwany w związku z kontuzją, która miała miejsce podczas produkcji aktorskiej wersji Małej syrenki.

fragment plakatu filmu "Małea syrenka"

Artystka efektów specjalnych Christine Overs, specjalistka od tworzenia scenografii plażowej i śnieżnej, twierdzi, że rzeźbiła scenę laguny do filmu w Pinewood Studios w październiku 2020 r., kiedy spadła ze styropianowego stopnia na beton i złamała nadgarstek. Overs twierdzi, że upadek nastąpił, ponieważ firma produkcyjna nie zapewniła odpowiedniego dostępu do planu.

74-letnia Overs pozywa Disneya o 150 000 funtów (190 000 dolarów) po tym, jak musiała przejść operację nadgarstka i włożyć stalowe szpilki w ramiona, co, jak twierdzi, nadal sprawia jej problemy z wykonywaniem prostych czynności, takich jak zapinanie guzików koszul. Adwokat Overs w sądzie twierdzi, że spodziewała się, że będzie kontynuowała pracę po osiemdziesiątce, ale ze względu na jej rzemiosło wymagające subtelniejszych ruchów ręki, incydent zasadniczo zakończył jej karierę, pozostawiając ją również z bólem, zaburzeniami snu i znaczny stopień niepełnosprawności.

Przed rozpoczęciem pracy nad Małą syrenką Overs przez dziesięciolecia pracowała w świecie efektów specjalnych, pracując nad Diuną, Obcym, Golden Eye i Niekończąca się opowieść III jako członek Creature Shop Jima Hensona.

Pozwana firma produkcyjna, należąca do Disneya Sandcastle Pictures, przyznała się do odpowiedzialności za upadek, ale kwestionuje łączne odszkodowanie, którego domaga się Overs. W przyszłości ma się odbyć proces w tej sprawie.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…