Weekend z filmem - przegląd 0

Po długim, słonecznym czerwcowym weekendzie, kiedy odbyła się tylko jedna premiera – Akwamaryna, przyszedł czas na wysyp nowych produkcji. Dystrybutorzy przygotowali dla Nas aż 6 filmów: Auta, czyli animowaną opowieść o mówiących samochodach oraz dramaty Biała Masajka, Kochankowie z Marony i Zwrotniczy, komedie Bilety – rozgrywającą się w pociągu ze wschodniej Europy do Rzymu oraz komedie romantyczną Miłość na zamówienie. Zapraszam na cotygodniowym przegląd pozycji kinowych i telewizyjnych.

Auta

Nowa gwiazda sezonu, młody, szybki i ambitny Zygzak McQueen, przygotowuje się do startu w wielkim wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka. Przez przypadek zamiast do Kalifornii trafia jednak do zapomnianego pustynnego miasteczka Chłodnica Górska, nieopodal słynnej amerykańskiej trasy 66. Tam poznaje jego niezwykłych mieszkańców. Są wśród nich: Sally – Porsche 911, Wójt Hudson – stary samochód o tajemniczej przeszłości oraz Złomek, zardzewiała ciężarówka holownicza. To oni nauczą go, że wygrane wyścigi, trofea i sława nie są w życiu najważniejsze…

W polskim dubbingu głosów użyczyli między innymi: Piotr Adamczyk, Daniel Olbrychski, Dorota Segda, Witold Pyrkosz, Jerzy Kryszak, Stanisława Celińska, Artur Barciś, Krzysztof Kowalewski i Adam Ferency.

Czas: 125 minut

AutaAuta

Biała Masajka

Pod koniec wakacji w Kenii Carola spotyka Lemaliana wojownika imponująco prezentującego się w tradycyjnym stroju plemienia Samburu. Szybko jej fascynacja przeradza się w zauroczenie. Zainteresowaniem obdarza także samą kulturę tubylców. Wszystko to razem rozbudza zazdrość jej narzeczonego, Stefana. Pod wpływem impulsu Carola rezygnuje z powrotu do rodzinnej Szwajcarii i wyrusza w poszukiwaniu wioski Lemaliana. Po pełnej przeżyć podróży Carola trafia do Maralal, gdzie zaprzyjaźnia się z Elisabeth – Niemką, która poślubiła Kenijczyka i która na własnej skórze przekonała się, jak wygląda sytuacja kobiet w Afryce. Tymczasem Lemalian przybywa do Maralal, aby zabrać turystkę do swojej wioski. Pomimo ostrzeżeń przyjaciółki, Szwajcarka nie zastanawia się zbyt długo nad jego propozycją. Postanawia zerwać ze swoim dawnym życiem w Szwajcarii. Zostaje pośród Masajów. Dzięki wielkiej determinacji Carol stawi czoło wielu przeciwnościom. Urodzi Lemalianowi córkę, otworzy w wiosce sklep, który przyciągnie tłumy klientów i zyska szacunek reszty plemienia. Powoli przekona się jednak, że miłość, która dała jej tyle siły, zmieni jej życie w koszmar. Zazdrość Lemaliana zagrozi jej wszystkim nadziejom, jakie wiązała z podróżą do serca Afryki. Czy Carola sprosta największej próbie swojego życia?

W rolach głównych wystąpili: Nina Hoss, Jacky Ido, Katja Flint i Antonio Prester.

Czas: 131 minut

Biała MasajkaBiała Masajka

Kochankowie z Marony

Film jest ekranizacją opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Wieś Marona położona nad pięknym jeziorem z sanatorium dla przewlekle chorych i dwoje samotnych bohaterów. Miłość wiejskiej nauczycielki do pacjenta sanatorium – głęboka, intensywna, wymagająca poświęceń, niemal od początku nacechowana tragizmem. Jest jeszcze ten trzeci, jego przyjaciel, który nie chce usunąć się w cień…Tworzy się niezwykły trójkąt. Eros i Thanatos – miłość i ciemne strony życia – gdzieś na końcu świata.

W rolach głównych wystąpili: Karolina Gruszka, Krzysztof Zawadzki, Łukasz Simlat, Danuta Stenka, Janusz Michałowski, Ewa Kasprzyk, Jadwiga Jankowska-Cieślak i Łukasz Sikora.

Czas: 104 minuty

Kochankowie z MaronyKochankowie z Marony

Zwrotniczy

Film nakręcony na podstawie uznanej powieści Jean-Paula Franssensa.Tytułowy zwrotniczy (Jim van der Woude) to analfabeta mieszkający na odludziu, przy torach kolejowych, które łączą miasto z południem kraju. Żyje sam i jest regularnie odwiedzany jedynie przez listonosza, starego maszynistę i jego asystenta. Niemal niewolniczo poświęca się swojej pracy – przestawianiu zwrotnicy tak, by przejeżdżające pociągi mogły zmienić tor. Prawie nigdy się nie odzywa, co zresztą nie ma wielkiego znaczenia: jego z rzadka zaglądający goście są równie małomówni, co on sam.

W rolach głównych wystąpili: Jim van der Woude, Stéphane Excoffier, John Kraaykamp, Josse De Pauw i Ton van Dort.

Czas: 97 minut

ZwrotniczyZwrotniczy

Bilety

W Biletach akcja toczy się w pociągu Intercity, jadącym z Niemiec do Rzymu. Śledzimy trzy różne historie rozgrywające się w czasie tej podróży i bohaterów, których losy przeplatają się na ciasnych korytarzach. Mimo zderzenia temperamentów, tak różnych twórców powstał film zaskakująco spójny, interesujący, i bardzo zabawny. Mówi wiele nie tylko o nas, jako o mieszkańcach Europy, ale i o samej kondycji starego kontynentu, który nieustannie się zmienia. Pierwsza opowieść, której autorem jest Olmi, dotyczy niemłodego już profesora, który, zafascynowany poznaną tuż przed wyjazdem kobietą, podczas podróży oddaje się fantazjom i marzeniom na jej temat. Jego romantyczne wizje zostają brutalnie zderzone z niemal groteskowym oddziałem wojskowym, jadącym w tym samym wagonie. Część zrealizowana przez Kiarostamiego to historia Fillippo, młodego mężczyzny towarzyszącego nieznośnej i zaborczej kobiecie. Bohaterami trzeciej opowieści, autorstwa Kena Loacha, są trzej sympatyczni Szkoci, kibice Celtic Glasgow, jadący do Rzymu na mecz ukochanej drużyny. W trakcie podróży będą musieli stanąć przed wyborem, który dla jednego z nich może skończyć się więzieniem. Podróż pociągiem staje się początkiem zmian dla całej grupy ludzi. To film o uprzywilejowaniu, różnicach między ludźmi, oraz o prawdziwej wartości pojedynczego biletu.

W rolach głównych wystąpili: Carlo Delle Piane, Valeria Bruni Tedeschi, Silvana De Santis, Filippo Trojano, Martin Compston i William Ruane.

Czas: 115 minut

BiletyBilety

Miłość na zamówienie

35-letni Tripp (Matthew McConaughey) nigdy nie potrafił zdobyć się na opuszczenie rodzinnego domu. Zdesperowani rodzice mają już tego dość. Wynajmują więc piękną kobietę (Sarah Jessica Parker), która ma sprawić, żeby Tripp w końcu wyprowadził się z domu.

W rolach głównych wystąpili: Matthew Mcconaughey, Sarah Jessica Parker, Zooey Deschanel, Justin Bartha, Bradley Cooper, Terry Bradshaw i Kathy Bates.

Czas: 97 minut

Miłość na zamówienieMiłość na zamówienie

W przeglądzie telewizyjnym zaszły zmiany. Od teraz będzie bardziej rozbudowany i dokładny. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

PIĄTEK – 23 czerwca

Zabójcza broń – TVN 20.15 sensacyjny – Detektywi trafiają na trop groźnego gangu.

Adwokat diabła – TVN 22.40 thriller – Ambitny adwokat otrzymuje atrakcyjną posadę, jednak sukces ma bardzo wysoką cenę.

Kickboxer 2: Powrót – TVP1 23.15 sensacyjny – David wraca na ring dla pieniędzy. Walczy z dawnym przeciwnikiem nieżyjącego brata.

Sekta – POLSAT 23.05 thriller – Student Luke zostaje członkiem elitarnego klubu. Jego prezes jest zamieszany w morderstwo.

• Morderstwo na festiwalu w Cannes – TVP2 23.15 komedia kryminalna

Bez litości – TELE5 20.00 dramat sensacyjny

• Dzień i noc – ALE KINO! 20.00 obyczajowy

• Ciocia Lettie i ja – TVN7 20.10 dramat obyczajowy

• Porwanie w rodzinie – TVN7 22.05 obyczajowy

• Mundial 2006 – Ukraina-Tunezja – POLSAT SPORT 15.50

• Mundial 2006 – Arabia Saudyjska-Hiszpania – POLSAT 16.00

• Mundial 2006 – Szwajcaria-Korea Południowa – TVP1 20.55

• Mundial 2006 – Togo-Francja – POLSAT 21.00

SOBOTA – 24 czerwca

W akcie desperacji – TVP1 20.15 sensacyjny – Zbiegły morderca dawcą szpiku dla dziecka?

Avanti! – TVP1 14.10 komedia – Wendell chce sprowadzić zwłoki ojca do kraju. Napotyka na nieoczekiwane trudności.

Wielka draka w chińskiej dzielnicy – POLSAT 20.45 sensacyjny – Jack i Wang stają do walki z demonem.

W rytmie hip-hopu – TVN 21.45 obyczajowy – Nastoletnia Sara zaprzyjaźnia się z czarnoskórym wielbicielem hip-hopu, Derekiem.

Cube – TVP2 thriller – Grupa obcych sobie ludzi zostaje uwięziona w tajemniczym labiryncie pełnym pułapek.

Tam, gdzie ty – TV4 20.00 komedia romantyczna

Jej alibi – TVN7 20.10 komedia kryminalna

Prostytutki – TV4 23.05 dramat obyczajowy

• Lepiej niż w książce – POLSAT 23.05 thriller

• Mundial 2006 – Niemcy-Szwecja – TVP2 16.35 lub POLSAT 17.00

• Mundial 2006 – Argentyna-Meksyk – TVP1 20.15 lub POLSAT 21.00

NIEDZIELA – 25 czerwca

• Żony Hollywoodu-nowe pokolenie – TVP1 20.10 obyczajowy – Cena sławy.

• Ziemskie namiętności – POLSAT 14.20 dramat obyczajowy – Charlotte zostaje zakładniczką Jake'a. Nawiązuje się między nimi nić porozumienia.

Uwierz w ducha – TVN 20.05 komediodramat – Duch Sama próbuje ostrzec Molly przed grożącym jej niebezpieczeństwem.

• Parada oszustów – POLSAT 20.30 komedia – Dwaj drobni naciągacze są zmuszeni towarzyszyć przygodnie poznanej parze.

• Siedmiu Wspaniałych nadjeżdża! – TVP2 11.45 western

• Miłość na antypodach (1/2) – TVP1 17.20 obyczajowy

Ray – CANAL+ 20.00 biograficzny

Zatańcz ze mną – HBO 21.00 komedia romantyczna

• Mundial 2006 – Anglia-Ekwador – TVP2 16.10 lub POLSAT 17.00

• Mundial 2006 – Portugalia-Holandia – TVP1 20.15 lub POLSAT 21.00

pozdrawiam!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…