John Boyega gwiazdą serialowego prequela "Księgi ocalenia" 0

Trwają prace nad serialowym prequelem filmu Księga ocalenia, produkcję poprowadzi gwiazda kontynuacji trylogii Gwiezdnych Wojen, John Boyega.

kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy"

Boyega wcieli się w główną rolę Eliego – postaci, którą pierwotnie grał Denzel Washington w postapokaliptycznym filmie z 2010 roku. Boyega będzie także producentem wykonawczym serialu, w którym uczestniczy także Gary Whitta – jako twórca, scenarzysta i producent wykonawczy. Reżyserzy oryginalnego filmu, Albert Hughes i Allen Hughes, będą także producentami wykonawczymi.

Akcja serialu będzie rozgrywać się około 30 lat przed filmem, mniej więcej w tym samym czasie, co wybuch nuklearne, które zniszczyły świat. Serial prawdopodobnie wkrótce zostanie wystawiony na sprzedaż dla wybranych nabywców premium.

Księga ocalenia zadebiutowała 15 stycznia 2010 r., a w rolach głównych wystąpili Denzel Washington, Gary Oldman, Mila Kunis, Ray Stevenson, Jennifer Beals, Frances de la Tour i Michael Gambon. Film spotkał się z mieszanym przyjęciem przez krytyków i zarobił 157,1 miliona dolarów.

O czym jest film

Rok 2044. Postapokaliptyczny krajobraz zniszczonej Ameryki przemierza Eli (Denzel Washington) – samotnik i wolny strzelec. Mężczyzna jest w posiadaniu tajemniczej księgi, w której znajduje się „klucz” i wiedza niezbędna do ocalenia ludzkości. Podczas podróży bohater trafia do małego miasteczka zarządzanego przez burmistrza – tyrana Carnegie (Gary Oldman). Despota, chcąc przejąć totalną władzę nad ludźmi za wszelką cenę próbuje wejść w posiadanie Księgi. Na drodze Eliego staje również niezwykle seksowna dziewczyna o imieniu Solara (Mila Kunis). Rozpoczyna się dramatyczna walka o ocalenie ludzkości.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…