Kultowy bohater powraca w zwiastunie filmu "Hrabia Monte Christo" 0

Ujawniono pierwszy zwiastun Le Comte de Monte-Cristo najnowszej adaptacji powieści Alexandre’a Dumasa, będącej kontynuacją filmu Trzej muszkieterowie – część I i część II.

fragment plakatu filmu "Le Comte de Monte-Cristo"

Le Comte de Monte-Cristo oparty jestna powieści Dumasa, opowiadającej o człowieku, który mści się za niesłuszne uwięzienie. Adaptowano go już wiele razy, w 2002 roku z udziałem Jima Caviezela i Guya Pearce’a; w 1975 z Richardem Chamberlainem i Trevorem Howardem; oraz oryginalny klasyk z 1934 roku z Robertem Donatem i Elissą Landi. W przygotowaniu jest także kolejna włosko-francuska wersja serialu telewizyjnego Monte Christo, ale wygląda na to, że ten film ukaże się wcześniej.

Młody Edmond Dantès (Pierre Niney), będący celem złowrogiego spisku, zostaje aresztowany w dniu ślubu za przestępstwo, którego nie popełnił. Po czternastu latach spędzonych w więzieniu na wyspie Château d’If udaje mu się brawurowa ucieczka. Teraz bogaty ponad miarę, przyjmuje tożsamość hrabiego Monte Christo i dokonuje zemsty na trzech mężczyznach, którzy go zdradzili.

Za scenariusz oraz reżyserię odpowiadają Matthieu Delaporte i Alexandre de La Patellière. Pierre Niney występuję w głównej roli, a towarzyszą mu Anaïs Demoustier jako Mercédès, Bastien Bouillon, Anamaria Vartolomei, Laurent Lafitte i Julien De Saint Jean.

Premiera filmu planowana jest na 28 czerwca 2024 roku.

Źrodło: FirstShowing

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…