widoczny tu i tam. hasam.

Adam Sandler podbija amerykańskie kina! 0

Komedia Klik: Surfując przez życie z Adamem Sandlerem w roli głównej pomimo złych recenzji zadebiutowała na szczycie amerykańskiego box office. Film w ciągu minionego weekendu zarobił 40 milionów dolarów i powtórzył udane starty poprzednich komedii z aktorem, takich jak Wykiwać klawisza czy Dwóch gniewnych ludzi. W obrazie wystąpili także Kate Beckinsale i Christopher Walken. Do polskich kin komedia o architekcie, który wchodzi w posiadanie pilota umożliwiającego mu przewijanie swojego życia do przodu i wstecz, wejdzie we wrześniu.

Adam Sandler w Click'u /allmoviephoto.com/Adam Sandler w Click'u /allmoviephoto.com/

Na pozycji drugiej uplasowała się produkcja studia Pixar Auta. To trzeci tydzień tej animacji w zestawieniu. W sumie tytuł zgromadził już niemal 156 milionów dolarów.

Jako ostatnia na podium znalazła się komedia Nacho Libre, w której główną rolę odtwarza Jack Black. W drugim tygodniu w zestawieniu obraz spadł z drugiego na trzecie miejsce, dodając do dotychczasowych zysków kolejne 12 milionów.

Na pozycji czwartej zadebiutowała druga nowość tego tygodnia Waist Deep, w której główne role zagrali Tyrese Gibson,Larenz Tate i raper The Game. Obraz opowiada historię samotnego ojca recydywisty, zmuszonego ponownie wejść na drogę zbrodni w celu ratowania porwanego syna. Film zarobił 9 milionów dolarów, jednak biorąc pod uwagę ograniczoną dystrybucję, średni dochód z kina jest zbliżony do wyniku obrazu z Sandlerem – ponad 9 tysięcy dolarów z kina. Waist Deep zdołał także uplasować się wyżej niż debiutujący w zeszłym tygodniu film akcji Szybcy i wściekli: Tokyo Drift, który spadł z miejsca trzeciego na piąte. Obraz zgromadził do tej pory 42 miliony dolarów.

Na pozycji szóstej znalazł się dramat z Keanu Reevesem oraz Sandrą Bullock Dom nad jeziorem, który zarobił już 29 milionów. Natomiast komedia romantyczna Sztuka zrywania w swoim czwartym tygodniu w box office przekroczyła próg stu milionów dolarów, osiągając całkowity zysk 103 miliony. Film zajął miejsce siódme.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także: film familijny Garfield 2, który przez dwa tygodnie zarobił 16 milionów, X-Men: Ostatni bastion z zyskiem całkowitym wynoszącym 224 miliony oraz kontrowersyjny Kod da Vinci z dochodem 205 milionów dolarów.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Aseq

Nooo… i jeszcze w pierwszym zdaniu po kropce nie ma spacji :P

burial

whoops… cos sie wam zdanie powtorzylo… ;)
2x "Film w ciągu minionego weekendu zarobił 40 milionów dolarów i powtórzył udane starty poprzednich komedii z aktorem, takich jak "Wykiwać klawisza" czy "Dwóch gniewnych ludzi"."

ja bym taka bledna tresc odrzucil :P

Proszę czekać…