Konkurs zakończony: Nieznajomi wśród nas

Zakończyliśmy nasz konkurs związany z filmem Nieznajomi. Film na ekranach kin a nasze nagrody wędrują do szczęśliwców.

Kadr z filmu Nieznajomi 2008Kadr z filmu Nieznajomi 2008

Nagrody wygrywają: kasia19, Qinka, Mikke88, Trophy, nirvanka.

- tak wygląda konkurs -

Już w ten piątek do kin wchodzą Nieznajomi, którzy będą chcieli nas mocno przestraszyć. U nas wchodzi nowy konkurs!

Zamykasz drzwi i sądzisz, że jesteś bezpieczny.

Ta przerażająca historia wydarzyła się w lutym 2005 roku w letnim domu państwa Hoyt. Brutalnych wydarzeń tamtej nocy, do tej pory nie zdołano wyjaśnić.

Szampan, świece, płatki róż… Dla Kristen (Liv Tyler) i Jamesa (Scott Speedman) miała to być magiczna noc, podczas której mieli uczcić wyjątkową okazję. Wyszli z wesela przyjaciół i pojechali do położonego w pięknym, ustronnym miejscu letniego domu rodziców Jamesa.

Kiedy o czwartej nad ranem usłyszeli pukanie do drzwi i złowieszczy głos zadający absurdalne pytanie: Jest Tamara ?- nie mieli pojęcia, co ich czeka….

Scenarzysta i reżyser Bryan Bertino w mrożącym krew w żyłach thrillerze „Nieznajomi” przedstawia studium lęku przed złem w czystej postaci. W konfrontacji z zamaskowanymi napastnikami, którzy z niezrozumiałych powodów zaczynają prześladować młodą parę, Kristen i James zrobią wszystko, aby przeżyć…

<table cellspacing=0 border=1 cellpadding=5 width=615>

O PRODUKCJI

Bryan Bertino w swoim debiutanckim scenariuszu początkowo zatytułowanym „Twarze”, postanowił pokazać zjawisko bezsensownej przemocy. Bertino wyjaśnia: „Bez przerwy mamy do czynienia z brutalnymi aktami przemocy, których nijak nie można wytłumaczyć ich ofiarom. Po prostu zdarzają się, a my musimy poradzić sobie z ich następstwami”. Bertino rozwinął tę myśl w scenariuszu, który koncentruje się na pierwotnym lęku, co robić, gdy stajesz się celem bezsensownego ataku ludzi, którzy z niewiadomych powodów chcą skrzywdzić ciebie i twoich najbliższych.

Kadr z filmu Nieznajomi 2008Kadr z filmu Nieznajomi 2008

Historia „Nieznajomych” rozgrywa się w ciągu kilku godzin. Młodych bohaterów spotykamy na weselu przyjaciół. Zmęczeni i trochę nietrzeźwi, Kristen i James opuszczają wesele i wracają do wakacyjnego domu rodziców Jamesa. Niedługo potem zostają zastraszeni i zaatakowani przez troje zamaskowanych intruzów. Wiele godzin trwa psychiczna i fizyczna udręka pary, która walczy o przeżycie.

Michael Connolly, menadżer Bertino, uznał scenariusz za świetny i rokujący dobre nadzieje na sprzedaż. Zainteresowali się nim producenci z Vertigo Entertainment: Sonny Mallhi, Roy Lee i Doug Davidsson, którzy uznali, że scenariusz ciekawie wyróżnia się na tle produkowanych obecnie thrillerów. Mallhi: „Był inny. Różnił się od kręconych teraz horrorów, jak również odbiegał od dotychczasowych projektów realizowanych w Vertigo.

Wydawał się bardziej prawdziwy, autentyczny. Historia ta mogła wydarzyć się w domu każdego z nas.” Vertigo połączyło siły z firmą Mandate Pictures, z którą tworzyli udany tandem przy produkcji obu części „The Grudge – Klątwa”. Producenci rozmawiali z wieloma reżyserami, którzy w większości chcieli wprowadzać duże zmiany do scenariusza. W rezultacie reżyserię powierzono Bertino, uznając że najlepiej zrealizuje swoją wizję.

Kadr z filmu Nieznajomi 2008Kadr z filmu Nieznajomi 2008

„To, co czyni ten film przerażającym, to jego realność. To co przytrafia się bohaterom, może przytrafić się każdemu z nas” – podsumowuje Speedman.

„Często widzowie oglądający film są zdystansowani do tego, co dzieje się na ekranie, bo im nigdy się to nie przydarzy. W ‘Nieznajomych’ odbieramy im ten dystans” – mówi reżyser.

Zadanie konkursowe:

1. Dodaj swoje zdjęcie w profilu na fdb.pl, tak żeby nie było Nieznajomych twarzy w naszym serwisie,

2. Odpowiedz na proste pytanie: Jaki tytuł nosił początkowo scenariusz Bryan Bertino do filmu Nieznajomi?

Podpowiedź znajdziesz na pewno czytając uważnie powyższe informacje o filmie!

Nagrody w konkursie:

5 x film na DVD ( w tym Przeczucie, Silent Hill )

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Nieznajomi,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 17.09.2008 do godz. 23.59.

5. Wyniki podamy 18.09.2008 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody zostaną rozlosowanych wśród prawidłowych odpowiedzi spełniających wszystkie punkty regulaminu.