Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''The Decameron'' - zwiastun ekranizacji średniowiecznego dzieła Giovanniego Boccaccia 0

Gotowi na przesiąknięte winem i seksem igraszki na włoskiej wsi? Netflix prezentuje pierwszą zapowiedź czarnej komedii '’The Decameron'', której fabuła inspirowana jest XIV-wiecznym zbiorem opowiadań ’'Dekameron’’ Giovanniego Boccaccio.

''The Decameron''

Za serial odpowiada Kathleen Jordan mająca na swoim koncie Nastoletnie łowczynie nagród i Jenji Kohan odpowiedzialna za Orange Is the New Black. W rolach głównych występują Tony Hale, Zosia Mamet i Saoirse-Monica Jackson. Partnerują im Amar Chadha-Patel, Leila Farzad, Lou Gala, Karan Gill, Douggie McMeekin, Jessica Plummer i Tanya Reynolds. Michael Uppendahl wyreżyserował cztery z ośmiu odcinków.

Akcja tej czarnej komedii rozgrywa się w 1348 roku w trakcie jednej z największych w dziejach ludzkości epidemii dżumy. We Florencji garstka szlachciców wraz ze służbą dostaje możliwość przeczekania zarazy w wielkiej wilii. Nie przejmując się tym co dzieje się poza murami budynku, urządzają raz po raz wystawne imprezy. W miarę upływu czasu zasady społeczne ulegają osłabieniu, rozpoczyna się walka o przetrwanie, różnice klasowe się zacierają, a pełne seksu i wina orgie urządzane są na porządku dziennym.

Premiera serialu na Netflix zaplanowana jest na 25 lipca. Składa się na niego 8. epizodów.

Źrodło: Deadline, Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…