Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Pixar nie jest zainteresowany kręceniem wersji live-action 0

Studio Pixar słynące z wielu doskonałych animacji, nie ma w swoich planach iścia drogą Disney’a jeśli chodzi o kręcenie wersji aktorskich. Informację taką podał reżyser i animator Pete Docter.

''Odlot''

Zapytany w rozmowie z magazynem Time o to czy jego studio zainteresowane jest adaptacją jakiegokolwiek z animowanych filmów do formatu live-action, zdecydowanie odpowiedział, że nie.

Nie i ta moda trochę mnie niepokoi. Lubię robić filmy oryginalne i niepowtarzalne. Przerobienie tego nie jest dla mnie osobiście zbyt interesujące. To byłoby trudne. Wiele z tego, co tworzymy, działa tylko dzięki zasadom animowanego świata. Jeśli więc widzisz człowieka wchodzącego do unoszącego się domu, twój umysł podpowiada: '’Poczekaj. Jak? Domy są bardzo ciężkie. W jaki sposób balony podnoszą dom?'’ Ale jeśli masz faceta z kreskówki i on stoi w domu, mówisz: '’OK, kupię to'’. Światy, które zbudowaliśmy, po prostu nie są łatwo przetłumaczalne

powiedział Docter.

Disney z kolei nie zważając na to w ciągu ostatnich kilku lat zrealizował kilka live-action adaptacji. Są to m.in. Piotruś Pan i Wendy, Mała syrenka czy Król Lew. Na etapie produkcji jest zaś Moana oraz produkcja o Królewnie Śnieżce.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…