Robert Pattinson i reżyser "Uśmiechnij się" na pokładzie remake'u horroru Andrzeja Żuławskiego "Opętanie" 0

Robert Pattinson jest zaangażowany w produkcję i potencjalnie zagra jedną z głównych ról w remake’u Opętania z 1981 roku za który odpowiada Andrzej Żuławski.

fragment plakatu filmu "Opętanie"

Pattinson podpisał kontrakt na produkcję remake’u filmu Opętanie za którego reżyserię i scenariusz odpowiadać będzie Parker Finn znany z horroru Uśmiechnij się. Być może zagra także w nadchodzącym filmie, choć zostanie to wyjaśnione w miarę rozwoju scenariusza i harmonogramu.

Remake Opętania jest obecnie na wczesnym etapie, według doniesień A24, Netflix, Paramount, Sony i Warner Bros. toczą wojnę licytacyjną o projekt. Wiadomo, że Roy Lee zajmie się produkcją.

Co wiemy o "Opętaniu" z 1981 roku?

W wyreżyserowanym i napisanym przez Andrzeja Żuławskiego filmie z 1981 roku wystąpili Isabelle Adjani, Sam Neill, Margit Cartensen i Heinz Bennent.

Po tym, jak Anna (Adjani) wyjawia swojemu mężowi, Markowi (Neill), że ma romans, zostawia go i ich syna. Mark jest zdruzgotany i szuka Heinricha (Bennenta), mężczyzny, który go zdradził. Po serii brutalnych konfrontacji między Markiem i Anną, mężczyzna zatrudnia prywatnego detektywa, aby ją śledził. Anna popada w szaleństwo i wkrótce staje się jasne, że kryje w sobie znacznie większy sekret – niewytłumaczalny i jednocześnie szokujący.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Chemas

Generalnie jakoś nie widzę tej produkcji w wykonaniu niedoświadczonego reżysera, który nakręcił jeden przeciętny horror, kontynuacja w realizacji i dwa shorty. Żuławski to był reżyser wizjoner, z bardzo specyficznym podejściem do klimatu swoich film. Masa psychologii i surrealizmu. Według mnie ten remake jest całkowicie nie potrzebny i wątpię by wyszedł choć trochę dobrze.

Proszę czekać…