Tonight is the night.

Czarny Lód czyli żona vs kochanka (24. WFF) 0

Podsumowanie dnia wczorajszego oraz zapowiedź dzisiejszego na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Tym razem przeniosłem się do zimnej, niczym Czarny Lód,Finlandii, by zobaczyć tragedię małżeństwa w średnim wieku.

Całe napięcie w tym filmie to kontakty pomiędzy żoną, a kochanką. Ich walka o miłość jednego mężczyzny w filmie przedstawiona jest w zwariowany sposób. Czarny humor, absurd, tragedia, tymi narzędziami posługuje się reżyser, by opowiedzieć tę dramatyczną historię.

Piękne zdjęcia zaśnieżonej Finlandii oraz muzyka budują chłodną atmosferę tego filmu.

Niestety świetne zakończenie i pomysł, przyćmiewa lekko nurzący i denerwujący środek. Dlatego film ten, w plebiscycie publiczności oceniłem na dobry, tylko.

Dzisiaj zobaczę film, na który bardzo czekałem – Udław się.Film oparty na książce autora Podziemnego Kręgu. Victor Mancini jest seksoholikiem. Został wyrzucony z akademii medycznej i dzieli czas na pracę w parku rozrywki i spotkania anonimowych seksoholików, gdzie poluje na potencjalne nowe ofiary. Musi się też opiekować swoją matką, przebywającą w drogiej klinice dla umysłowo chorych. Żeby płacić rachunki, Victor stosuje pomysłowe oszustwo: chodzi do restauracji i udaje, że udławił się podczas jedzenia. Kiedy miłosierni ludzie przybywają na ratunek wygrywa ich sympatię, by wycisnąć od nich trochę grosza. Ekranizacja kontrowersyjnej powieści Chucka Palahniukazachowuje humor i prowokacyjną ironię amerykańskiego pisarza.

ChokeChoke

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…