"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Mortier adaptuje Haunted 0

Dla studia New Media School zostanie nakręcona adaptacja książki Chuck Palahniuk’a pt. Haunted.

Koen Mortier (nakrecił Ex-Drummer) zajmie się napisaniem scenariusza oraz reżyserią adaptacji książki Chuck’a Palahniuk’a pt. Haunted. Obraz ma być pierwszą produkcją dla nowego studia New Media School, którym kieruje Brian Levy.

Haunted to jedna z części trylogii horrorów tego autora. W jej skład wchodzą przeróżne opowiadania. W tej, o której mowa, najbardziej kontrowersyjna była część nazwana Guts”, kiedy autor opisał odrażającą scenę masturbacji.

Chuck Palahniuk to jeden z najbardziej kontrowersyjnych pisarzy amerykańskich. Jego styl pisarski można określić jako minimalizm z elementami cynizmu i ironicznego czarnego humoru. Jest to zarazem jeden z nielicznych pisarzy, którzy utrzymuje ścisły kontakt ze swoimi fanami – prowadzi np. warsztaty pisarskie.
Jak dotychczas zekranizowano dwie jego powieści: Podziemny krąg (w 1999 roku z udziałem Brada Pitta) oraz Udław się, który w tym roku zadebiutuje w kinach. Prócz tego wytwórnia 20th Century Fox kupiła prawa do ekranizacji Rozbitka”, ale jak do tej pory nie wiadomo, kiedy ruszyłyby zdjęcia.

Koen MortierKoen Mortier

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…