"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Slumdog Millionaire z kategorią R? 0

Według wstępnych informacji MPAA przyznało najnowszej produkcji Dannego Boyle’a kategorię wiekową R.

Ogromne zaskoczenie wzbudziła nieoficjalna decyzja MPAA o przyznaniu Slumdog Millionaire kategorie wiekową R. W uzasadnieniu organizacja zwraca uwagę na niektóre sceny przemocy oraz wulgarny język. Wywołało to oburzenie twórców filmu, którzy uważają, że taka decyzja to bluźnierstwo.
Obraz Slumdog Millionaire był już pokazywany na festiwalach filmowych (między innymi w Toronto) i wszyscy spodziewali się raczej przyznania mu kategorii PG-13. Tym bardziej, iż studio Fox Searchlight wyjątkowo dbało, aby produkcja nie była nadmiernie kontrowersyjna.

Wszyscy, którzy widzieli najnowszą produkcję twórcy Trainspotting zwracają uwagę, iż jest to jeden z najciekawszych filmów tego roku. Niebanalna fabuła, świetne zdjęcia oraz co najważniejsze wyjątkowy kunszt miał sprawić, iż byłby to jeden z tegorocznych hitów. Jeśli więc informacje o kategorii R się potwierdzą to wszystko stanie pod znakiem zapytania.

Slumdog Millionaire opowiada o Jamalu, mieszkańcu Bombaju, który w wieku 18 lat bierze udział w Indyjskiej wersji Milionerów. Ku zaskoczeniu wszystkich dochodzi do finałowego pytania. Przed rozpoczęciem drugiej części programu, w którym ma usłyszeć ostatnie pytanie zostaje aresztowany przez policję, która chce się dowiedzieć, w jaki sposób analfabeta i mieszkaniec slumsów znał odpowiedzi na wszystkie dotychczasowe pytania. Główny bohater opowiada funkcjonariuszom o swoim życiu.
Reżyserią zajął się Danny Boyle a scenariusz napisał Simon Beaufoy. Obraz najprawdopodobniej jeszcze w grudniu tego roku będzie miał swoją światową premierę.

Plakat do filmu Slumdog Millionaire 2008Plakat do filmu Slumdog Millionaire 2008

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…