Say hello to my little friend ;>

Poruszający zwiastun Che 0

Obejrzyj nowy, międzynarodowy zwiastun do filmowej biografii argentyńskiego rewolucjonisty, Ernesto 'Che' Guevary

Benicio Del Toro i producent Laura Bickford spędzili blisko trzy lata gromadząc materiały na temat życia Guevary. Przez następne pare miesięcy poszukiwali reżysera aby w końcu uznany i ceniony filmowiec Steven Soderbergh podjął się zekranizowania, krótkiego i krwawego życia Che. Na zarys scenariusza posłużył mu dziennik samego Guevara oraz wywiady i opowieści mieszkańców Kuby i Boliwi. Reżyser podzielił historię na dwie filmowe części. Pierwsza z nich – The Argentine przedstawia epizod obejmujący przybycie rewolucjonistów na Kubę aż do obalenia rządów Fulgencio Batisty. Druga część – Guerrilla , opowiada o latach po przewrocie na Kubie . Guevara zrezygnował z wygodnego życia, aby dalej szerzyć myśl socjalistyczną na świecie. Trafił dzięki temu do Boliwii, gdzie stara się stworzyć oddziały rewolucyjne. Zdjęcia do obu części rozpoczęto w maju 2007 roku i trwały ponad 90 dni. Budżet filmu wyniósł 58 milionów dolarów .

Wspaniały materiał na film o Che to jest to, czego można było oczekiwać. Miał najbardziej fascynujące życie w minionym stuleciu – powiedział Steven Soderbergh.

W roli rewolucjonisty wszechczasów, Ernesto Che Guevara zobaczymy zdobywcę Oscara , Benicio Del Toro, który jest jednym z pomysłodawców filmu. Bliskiego współpracownika Che, Harrego Pombo Villegasa zagrał Benjam?n Ben?tez, w rolę najstarszej córki, Aleidy Guevara wcieliła się Catalina Sandino Moreno. Urodzoną w Niemczech komunistkę, szpiega i uczestniczke przewrotu, Tamare Bunke zagrała Franka Potente. W roli Almeida Bosque, jednego z główno dowodzących szeregami rewolucji, Juan Almeida Bosque zobaczymy Roberto Santana.

Dzieło zostało pierwszy raz zaprezentowane na Festiwalu w Cannes. Benicio Del Toro zdobył nagrodę za najlepszego aktora , a Steven Soderbergh otrzymał nominację do Złotej Palmy . Pierwsza część we francuskich kinach pojawi się 7 stycznia 2009 roku. Druga, Guerilla miesiąc później, czyli w lutym. W Stanach Guerrilla w wersji limitowanej zostanie pokazany już 12 grudnia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…