Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Guillermo del Toro o Hobbicie 0

Przy okazji wydania na DVD Hellboy: Złota Armia del Toro ujawnił plany dotyczące produkcji Hobbita.

Reżyser kolejnej ekranizacji powieści Tolkiena pt. Hobbit, Guillermo del Toro zapowiedział, że najważniejsze na tym etapie powstawania filmu i jego sequela jest ukończenie scenariuszy. Dodał, że praca nad dwiema fabułami jest niezwykle trudna, gdyż z każdym tygodniem odkrywają coś nowego, co wypiera pomysły z poprzednich dni. Dlatego też obsadzanie ról zacznie się po dopracowaniu skryptu.

Guillermo del ToroGuillermo del Toro

Twórcy Hobbita twierdzą, że w sprawie kształtowania stworów i kreatur z powieści mają więcej do odkrycia niż było to w trylogii Władca Pierścieni. Doświadczenie zdobyte przy obrazie Hellboy: Złota Armia z pewnością pomoże autorom, gdyż zamierzają wykorzystać testowane już w nim kostiumy dla bohaterów, które będą kontrolowane drogą radiową. Jednak największą trudność sprawia wykreowanie smoka. Del Toro uważa, że niedoścignionym wzorem wizualizacji tego stworzenia jest Vermithrax Pejorative z filmu Dragonslayer. Reżyser zapewnia, że jeden z ostatnich wielkich smoków Śródziemia – Smaug ma już swój unikalny charakter, jednak nie może zdradzać więcej szczegółów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…