Ocenzurowane Miasteczko South Park powraca

Stacja Comedy Central zdecydowała się na emisję odcinka popularnej kreskówki Miasteczko South Park, który wcześniej wycofała ze względu na protesty Toma Cruise'a.

Za sprawą ingerencji Cruise'a wycofano z emisji odcinek Trapped in the Closet, w którym autorzy urządzają sobie kpiny ze scjentologii. Według doniesień, Cruise, wyznawca i gorący propagator scjentologii, zadzwonił do szefów Viacom z żądaniem wycofania epizodu.

Ekipa z filmu Miasteczko South ParkEkipa z filmu Miasteczko South Park

Firma jest producentem najnowszego filmu z udziałem aktora, Mission: Impossible III. Osoby związane z producentem twierdzą, że Cruise zagroził zaprzestaniem promowania obrazu. Sama stacja zaprzeczyła jednak udziałowi aktora w całej sprawie. Zmiana zdania przez szefów telewizji jest dużym krokiem naprzód w naprawianiu relacji z twórcami serialu Treyem Parkerem i Mattem Stone.

- To prawda, że nie jesteśmy tacy sławni jak Cruise, ale zrobiliśmy już dwa filmy dla Viacom i od 10 lat robimy kolejne epizody Miasteczka South Park – zauważył Stone. – To nasz dom. Jeśli nie przywróciliby tego odcinka na antenę, popadlibyśmy w poważny konflikt. Zerwalibyśmy z nimi współpracę.

W Trapped in the Closet jeden z głównych bohaterów zostaje wzięty za reinkarnację guru scjentologii. W odcinku pojawiają się między innymi sam Tom Cruise, Nicole Kidman oraz John Travolta. Oprócz drwin ze scjentologów, autorzy poddają w wątpliwość heteroseksualność gwiazdora Wojny światów.

megafon.pl