Ocenzurowane Miasteczko South Park powraca 0

Stacja Comedy Central zdecydowała się na emisję odcinka popularnej kreskówki Miasteczko South Park, który wcześniej wycofała ze względu na protesty Toma Cruise'a.

Za sprawą ingerencji Cruise'a wycofano z emisji odcinek Trapped in the Closet, w którym autorzy urządzają sobie kpiny ze scjentologii. Według doniesień, Cruise, wyznawca i gorący propagator scjentologii, zadzwonił do szefów Viacom z żądaniem wycofania epizodu.

Ekipa z filmu Miasteczko South ParkEkipa z filmu Miasteczko South Park

Firma jest producentem najnowszego filmu z udziałem aktora, Mission: Impossible III. Osoby związane z producentem twierdzą, że Cruise zagroził zaprzestaniem promowania obrazu. Sama stacja zaprzeczyła jednak udziałowi aktora w całej sprawie. Zmiana zdania przez szefów telewizji jest dużym krokiem naprzód w naprawianiu relacji z twórcami serialu Treyem Parkerem i Mattem Stone.

- To prawda, że nie jesteśmy tacy sławni jak Cruise, ale zrobiliśmy już dwa filmy dla Viacom i od 10 lat robimy kolejne epizody Miasteczka South Park – zauważył Stone. – To nasz dom. Jeśli nie przywróciliby tego odcinka na antenę, popadlibyśmy w poważny konflikt. Zerwalibyśmy z nimi współpracę.

W Trapped in the Closet jeden z głównych bohaterów zostaje wzięty za reinkarnację guru scjentologii. W odcinku pojawiają się między innymi sam Tom Cruise, Nicole Kidman oraz John Travolta. Oprócz drwin ze scjentologów, autorzy poddają w wątpliwość heteroseksualność gwiazdora Wojny światów.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Odi

To nie jest religia a sekta.
Co do samego South Parku uwielbiam;)

Marty

Ocenzurowany South Park to już nie South Park. Istotą serialu jest jego prześmiewczy charakter. Czy odcinek parodiujący Michaela Jacksona (The Jeffersons 08×06) byłby tak samo śmieszny, gdyby postać Jeffersona i jegoruchy, zachowanie nie przypominały sylwetki Michaela Jacksona? Albo gdyby Paris Hilton nie nazywała się Paris Hilton w odcinku
stupid spoiled whore video playset (08×12)? Tom Cruise powinnien nabrać dystansu, powinnien być też swiadom, że jego religia jest dość kontrowersyjna.

Proszę czekać…