Say hello to my little friend ;>

Eastwood oficjalnie kończy z aktorstwem 0

Clint Eastwood zapowiedział, że po 50-letniej karierze filmowej odchodzi na emeryturę… na szczęście aktorską

Clint Eastwood oficjalnie zapowiedział koniec ponad 50-letniej kariery aktorskiej. „ Nie chcę być zapaśnikiem, który zbyt długo pozostaje na ringu i traci formę ” – wyznał w wywiadzie dla brytyjskiej gazety „Sunday Express”.

Trudno o bardziej wyrazistą deklarację z ust aktora, który w swojej karierze wcielał się w najtwardsze charaktery w historii Hollywood. Pierwsze kroki stawiał w zawodzie w latach 50, popularność przyniosły mu jednak role w westernach – „Za kilka dolarów więcej czy „Dobry, zły i brzydki. Widzowie pamiętająEastwood przede wszystkim dzięki słynnej roli inspektora policji Harry’ego Callahana w filmie Brudny Harry. Deklarację o odejściu z zawodu aktor złożył po zakończeniu zdjęć do dramatu „Gran Torino, w którym zagrał jedną z głównych ról.

Clint EastwoodClint Eastwood

Wycofanie się z aktorstwa nie oznacza jednak, że 78-letni gwiazdor zamierza przejść na emeryturę. Jak zapewnia, wciąż będzie robił filmy. Przypomnijmy, że otrzymał dwa Oscary za reżyserię filmów „Bez przebaczenia oraz „Za wszelką cenę. Ostatni z nakręconych przez niego obrazów, „Oszukana z Angeliną Jolie w roli głównej, również spotkał się z niemałym uznaniem krytyków.

/Dziennik

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…