Say hello to my little friend ;>

Prawda potrafi być ohydna 0

Zapraszamy do najnowszego przeglądu zwiastunów z minionego tygodnia do nadchodzących premier.

LigiaLigia

Edgar Allan Poe’s Ligeia

Pisarz i naukowiec Jonathan Merrick wpada w sidła zaklęcia pięknej i nieposkromionej Ligeiry. Walczy ona ze śmiertelną chorobą i nie poprzestanie póki śmierć nie ulegnie. Okrada ludzi z dusz w swojej krucjacie do nieśmiertelności, oszukuje Jonathana i wciąga go do swojej pracy. Rozbija związek Jonathana z jego narzeczoną i wchłania go do swojego tajemniczego mrocznego świata. Osiadają w starym dworze przy Morzu Czarnym gdzie Ligiea przez wieczność będzie doprowadzać Jonathana do szaleństwa.

Ligia jest wczesną wersją powieści napisanej przez Edgara Allana Poe, opublikowanej w 1838 roku. Powieść skupia sie na pięknej kruczowłosej kobiecie (Ligeirze), która zapada na śmiertelna chorobę i umiera. Narrator, mąż tej kobiety o której opowiada żeni się z inna kobietą (Roweną), która również umiera z powodu choroby. Po jej śmierci narrator opowiada jak jego druga żona powstaje ze zmarłych i przemienia się powoli w Ligeie.

The Ugly TruthThe Ugly Truth

The Ugly Truth – USA: 03.04.2009 Polska: 29.05.2009

Mając problemy uczuciowe producentka porannego programu (Heighl) zostaje celem serii niedorzecznych testów przez jej korespondenta (Butler), który chce udowodnić swoje teorie o związkach i pomóc jej znaleźć miłość. Jednakże jego działania prowadzą do nieoczekiwanego rezultatu..

!http://gfx1.fdb.pl/xcf7ds( He’s Just Not That Into You)!

He’s Just Not That Into You (Nie zależy mu na tobie – USA: 06.02.2009 Polska: 20.03.2009

Akcja rozgrywa się w Baltimore. Widzowie śledzą przeplatające się losy kilku bohaterów. Ich tematem przewodnim są trudności w porozumieniu i interpretowaniu zachowania innych. Wszyscy bezskutecznie próbują znaleźć miłość. Znudzona żona (Jennifer Connelly) rozważa, czy nie odejść od męża (Bradley Cooper), który ją zaniedbuje. Dlaczego zaniedbuje? Bo ma romans z inną kobietą, na dodatek w której zakochał się inny samotny mężczyzna (Kelvin Conelly). Facet ten mógłby z kolei znaleźć szczęście u boku dziewczyny (Ginnifer Goodwin), która ma na jego punkcie obsesję – gdyby tylko zwrócił na nią uwagę. Aranżuje ona niby-przypadkowe spotkania z obiektem swoich uczuć. Podczas jednego z nich poznaje przyjaciela swojego ukochanego, granego przez Justina Longa, który postanawia wychować ją tak, jak profesor Higgins w My Fair Lady wychowuje Elizę Doolittle. Drew Barrymore natomiast gra zagubioną w świecie nieustannych randek kobietę, która staje się ofiarą współczesnej kultury, gdzie technologia i wirtualna rzeczywistość coraz częściej zastępują kontakty międzyludzkie.

Film na podstawie bestsellerowej powieści Grega Behrendta i Liz Tuccillo. Obraz reżyseruje Ken Kwapis, producent i pomysłodawca serialu The Office. W obsadzie zobaczymy takie gwiazdy jak Scarlett Johansson, Ginnifer Goodwin, Jennifer Aniston, Ben Affleck i jeszcze kilka innych, popularnych ostatnio nazwisk jak Jennifer Connelly i Kevin Connolly.

Star TrekStar Trek

Star Trek – USA: 08.05.2009

Film ma opowiadać o przeszłości znanych nam bohaterów, jak Kirk, czy Spock. Są oni uczniami w akademii. Jednak nie wiedzą nic o swojej świetlanej przyszłości i według planów tajemniczego Nero, tak ma właśnie być. Cofa on się do przeszłości do okresu młodości Kirka, by zlikwidować go, zanim stanie się najsłynniejszym kapitanem w historii Gwiezdnej Floty, który pokrzyżuje mu plany podboju kosmosu. Dowiaduje się o tym Spock, który także się cofa, by ostrzec swoje młodsze wcielenie przed grożącym niebezpieczeństwem.

Benjamin ButtonBenjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona – USA: 25.12.2008 Polska: 23.01.2009

Urodziłem się w okolicznościach niezwykłych. – i tak też zaczyna się Benjamin Button, adaptacja klasycznej noweli F. Scotta Fitzgeralda z lat dwudziestych XX wieku o człowieku, który przychodzi na świat jako osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. O człowieku, który – podobnie jak my wszyscy – nie potrafi zatrzymać upływu czasu. Jego osobistą historię, osadzoną w Nowym Orleanie, śledzimy od końca I Wojny Światowej w 1918 roku aż po XXI wiek, przeżywając jego los równie niezwykły, jak bywa los każdego człowieka. Wyreżyserowany przez Davida Finchera, z Bradem Pittem, Cate Blanchett, Tildą Swinton, Taraji P. Henson, Jasonem Flemyngiem, Eliasem Koteasem i Julią Ormond w rolach głównych, film Benjamin Button jest w istocie opowieścią podróżnika w czasie, o ludziach i o miejscach, które napotyka, o odnalezionych i utraconych miłościach, o radości życia i smutku śmierci, a także o tym, czego czas nie zmienia.

Zobacz też zwiastuny, o których pisaliśmy osobno:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…