"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Iran potępia The Wrestler 0

Irańskie media potępiły twórców filmu The Wrestler za szydzenie z ich kraju i religii uważając to za przejaw ignorancji zachodu.

Irańskie media potępiły Darrena Aronofsky i jego najnowszy film pt. The Wrestler . Powodem tego jest kilka scen, w których główny bohater Randy The Ram Robinson (Mickey Rourke) toczy walkę z zapaśnikiem o nazwie Ajatollah (Ernest Miller). Podczas walki zapaśnik ten ubrany jest w Irańską flagę oraz literą alef (pierwszą literą świętego imienia Allah), która znajduje się pomiędzy nogami i na pupie głównego bohatera. Dodatkowo jeszcze pojawia się scena, w której The Ram przełamuje sztandar z flagą Irańską, którą wcześniej był przyduszony.

Irańskie władze i same media z tego kraju uważają, iż jest to kolejny przykład na prowadzoną psychologiczną walkę, w której to próbuje się pokazać wyższość kultury zachodu nad krajami Arabskimi. Tak, więc film ten na pewno nie trafi do dystrybucji w Iranie i prawdopodobnie jeszcze do kilku krajów Arabskich.

Postać Ajatollaha bazowała na prawdziwym zapaśniku The Iron Sheik, który w latach 80tych zwracał uwagę na dwuznaczne zachowanie władz Amerykańskich wobec tego kraju. Był on wielkim sympatykiem kultury Perskiej co bardzo nie podobało się ówczesnej publiczności.

Kadr z filmu The Wrestler 2008Kadr z filmu The Wrestler 2008

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…