Say hello to my little friend ;>

Antypolski film - Taras Bulba 0

Zobacz zwiastun i bogatą galerię do kolejnej antypolskiej produkcji filmowej – Taras Bulba, reżysera Mistrza i Małgorzaty

Jest to historyczna opowieść o losach pewnej rodziny kozackiej w XVII wieku, w czasie okrutnych walk kozacko – polskich. Jeden z dwóch synów walecznego Kozaka Tarasa Bulby – zagorzałego przeciwnika rzeciwnik Polaków, Tatarów i Żydów zakochuje się w pięknej Polce ze szlacheckiej rodziny. Będzie musiał stanąć do walki przeciwko własnemu ojcu, bratu oraz towarzyszom.

(Kliknij obrazek, by przejść do galerii)

Taras Bulba jest adaptacją antypolskiej powieści Mikołaja Gogola. Reżyserii podjął się Vladimir Bortko (Mistrz i Małgorzata). W roli tytułowego Bulby zobaczymy Bogdana Stupka (Kierowca dla Wiery). Polską szlachciankę zagra Magdalena Mielcarz (Quo Vadis).

Film o budżecie sięgającym 25-26 milionów dolarów (dla porównania poprzedni 'antypolski' Rok 1612 dostał budżet 12 milionów) do kin trafi 2 kwietnia 2009 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Czudi

Polacy na przestrzeni dziejów nie byli aniołkami i to że ktoś przedstawi nas jako czarny charakter to nic nadzwyczajnego. "Ognień i mieczem" jest powszechnie uważane jako anty-ukraińskie i jakoś nie słyszałem żeby ktoś narzekał z tego powodu.

Manna

Począwszy od 1924 nakręcono przynajmniej *8 *filmów na podstawie tej właśnie powieści Gogola, w tym dwa w Wielkiej Brytanii ale też w USA, Francji, Jugosławii, Italii, Niemczech i Czechach. Tamte nie są antypolskie?

Proszę czekać…