KoŃkurs zakończony: Ile waży koń trojański? 0

Nowa produkcja Juliusza Machulskiego. Mistrz komedii zabiera nas wehikułem czasu do PRLu. Film już w kinach a u nas kilka ciekawostek o produkcji oraz rozwiązanie konkursu filmowego.

Nagrody otrzymują: wolfie, Oyaboli, Katjen27

Odpowiedzi nagrodzone:

Wolfie:

Seksmisja moja ocena 10/10 – prawdę powiedziawszy nie lubie uzasadniac swoich ocen zwłaszcza tych dobrych, a Seksmisja otrzymuje od mnie maksymalna ilość punktów, no własnie skad taka wysoka ocena?, może dlatego że gdy zawsze ten film idzie w tv (nie wazne czy idzie co rok, poł roku, czy raz na trzy miesiace) to zawsze go oglądam z taka sama przyjemnościa jak za pierwszym razem, a moze dlatego oeniam go tak wysoko, bo to jedna z najlepszych i co ważne oryginalniejszych komedii ,a moze to ze wzgledu na wspaniały duet Sthur- Łukaszewicz, a moze poprost lubie popatrzeć na ładne i co najważniejsze czesto nie ubrane kobiety :-).
Wszystkie te elementy, ktore wymieniłem wpływają na moja ocene, tego własnie filmu.

Ile waży koń trojański?
Z żołnierzami czy bez żołnierzy w środku??? :-) bez to pewnie z tonę, a z żołnierzami pewnie sporo wiecej.

Katjen27

Uzasadnienie mojej 'dyszki' dla filmu Vinci. Generalnie nie jestem fanką kina polskiego, a zwłaszcza tego rozrywkowego. Jednakże uwielbiam wszystko, co związane z malarstwem i sztuką tak zwaną. A tytuł Vinci zaintrygował mnie do tego stopnia, że obejrzałam ten film. I, ku memu zaskoczeniu, bardzo mi się spodobał. Czas w kinie upłynął niezwykle szybko; a fakt, iż 100 – minutowy seans odczuwa się, jakby to było minut 15 jest wyznacznikiem atrakcyjności filmu :) Nic dziwnego; ciekawy scenariusz, wartka akcja i piękne zdjęcia robią swoje. No i dialogi – niekoniecznie długie, ale bystre i dowcipne.

Ponadto fabuła związana z malarstwem, obrazami i profesjonalnym ich fałszowaniem – informacje na temat tych zagadnień podane przystępnie i z przymrużeniem oka. Chwała również osobom, które kompletowały obsadę – zaangażowano świeżą krew i to wyszło na dobre tej produkcji. Jeśli ktoś ma 1,5h wolnego czasu i ma ochotę oglądnąć jakiś lekkostrawny (co nie znaczy płytki) film rozrywkowy MadeInPoland, to polecam tytuł Vinci – wartkie kino akcji w inteligentnej oprawie okraszone poczuciem humoru na odpowiednim poziomie :) Satysfakcja gwarantowana.

Ile, Twoim zdaniem, waży koń trojański ?

Masa każdego konia trojańskiego jest równa sumie poszczególnych ciężarów stworzeń, które wlazły do wnętrza tegoż konia i ciężaru samego konia. Do ogólnego ciężaru konia należy doliczyć masę suchego prowiantu i napojów w butelkach (czy to szklanych, czy plastikowych) zabranych przez stworzenia, które chciały miło spędzić czas w tymże koniu… :)

Oyaboli

Vabank – jedna z najlepszych polskich komedii kryminalnych. Doborowa obsada i humor na najwyższym poziomie. Do tego cudowny klimat Polski międzywojennej. Oczywiście niezapomniany motyw na trąbkę. Trudno pisać o czymś niemal idealnym.

Szwadron – według mnie najlepszy poważny film Machulskiego. Rzadko poruszany temat powstania styczniowego, pięknie sfilmowany i wyśmienicie zagrany. Rola życia Radka Pazury. Machulski pokazał, że potrafi również wzruszyć i dać do myślenia.

Seksmisja – komedia, którą zna każdy Polak. Wiele powiedzeń przeszło do języka polskiego. Dla mnie to jeden z pierwszych filmów, które oglądałem jako młokos późno wieczorem w telewizji. Wiele wtedy nie rozumiałem, ale bawiłem się świetnie. Kolejne projekcje odkrywały przede mną nowe strony filmu.

Ile, Twoim zdaniem, waży koń trojański ?
Koń Trojański waży 2660000 ton, czyli 38 mln Polaków * 70 kg :)

- tak wyglądał konkurs-

O PRODUKCJI

Po raz pierwszy od czterech lat Juliusz Machulski – twórca „Vabanku”, „Seksmisji”, „Kilera”, „Vinci” i wielu innych popularnych komedii – stanął za kamerą. Najnowszy film nosi tytuł „Ile waży koń trojański?” i również jest komedią. Ale pod wieloma względami różni się jednak od wcześniejszych filmów Juliusza Machulskiego.

Ile waży koń trojańskiIle waży koń trojański

Przede wszystkim jest to komedia fantastyczna – gatunek nowy w dorobku Machulskiego i rzadki w dziejach polskiego kina. W filmie nie będzie jednak magii i cudownych zdarzeń, wymuszających użycie wyrafinowanych efektów specjalnych. „Koń trojański” traktuje o podróży w czasie – z przymrużeniem oka, ale zarazem serio. Między zabawnymi perypetiami, wynikającymi z kontrastu między teraźniejszością i przeszłością, pada bowiem kilka istotnych pytań. Choćby o to, czy potrafilibyśmy wykorzystać taką szansę? Albo o to, czy zdajemy sobie sprawę z dystansu, jaki upłynął, jaki przebyliśmy – wspólnie i każdy z nas osobno?

Chociaż w tytule pada pytanie związane z wojną trojańską, w filmie Machulskiego nie ma ani wojny, ani starożytnej Troi. Dystans czasowy, jaki przebywa bohaterka, jest stosunkowo niewielki, ale nawet tak niewielka odległość pozwala spojrzeć na nowy film jako na dzieło kostiumowe. A kłopoty związane w polskim kinie z realizacją filmu kostiumowego – Machulski doświadczył ich, realizując „Szwadron” – potrafią być nie do pokonania. Nie jest to jednak przypadek tego filmu. Realizacja przebiegała sprawnie, dając znanym i lubianym aktorom szerokie pole do popisu. W komedii „Ile waży koń trojański?” zobaczymy między innymi Ilonę Ostrowską, która zapisała się w pamięci widzów jako Lucy, bohaterka „Rancza”. Kolejną kreacją zaskoczy Robert Więckiewicz, laureat Orłów 2008 i Złotych Lwów 32. FPFF za najlepszą rolę męską w filmie „Wszystko będzie dobrze”. W filmie wystąpili ponadto Danuta Szafarska, Maciej Marczewski (syn Teresy i Wojciecha Marczewskich), Maja Ostaszewska i Katarzyna Kwiatkowska.

Największą jednak niespodzianką dla widzów filmu Juliusza Machulskiego będzie to, że fabuła dotyczy perypetii kobiety. Wprawdzie w dorobku Machulskiego jest dzieło tak nasycone kobiecością jak „Seksmisja”, ale nawet tam główne role przypadły mężczyznom. Tym razem jest jednak inaczej – to kobieta staje wobec szansy, jaką stwarza podróż w czasie, i po kobiecemu stara się ją wykorzystać. Po kobiecemu, ale ku satysfakcji (przynajmniej częściowej) także przeciwnej płci.

Czy znaczy to, że nowy film Juliusza Machulskiego jest adresowany wyłącznie do kobiet? Oczywiście, że nie. Wszak „Ile waży koń trojański?” to przede wszystkim film o uczuciach, a te pozostają ważnym elementem życia każdej płci, niezależnie od epoki historycznej. W tym – między innymi – zawiera się sens określenia „komedia ponadczasowa”, jakim twórcy i dystrybutor określają ten film. A że śledząc losy bohaterów przy okazji widz sam odbędzie podróż w czasie, to już dodatkowy bonus dla wszystkich, którzy na nowy film Juliusza Machulskiego się wybiorą.

Ile waży koń trojańskiIle waży koń trojański

O FILMIE

Film o przenoszeniu się w czasie, teleportacji do PRL-u i miłości ponadczasowej. Nowa fantastyczna komedia Juliusza Machulskiego – kultowego reżysera Seksmisji, Vabanku i Kilera.

Zosia jest kobietą szczęśliwą. Wyszła drugi raz za mąż, razem z Kubą – mężczyzną idealnym – wychowują Jej córkę z pierwszego małżeństwa. Co prawda w okolicy plącze się jeszcze były mąż, jednak nic nie jest w stanie zakłócić rodzinnego szczęścia. Zosia myśli tylko o jednym: czemu nie spotkała Kuby wcześniej? A gdyby tak udało się… cofnąć czas?

Seksmisja Juliusza Machulskiego z lat osiemdziesiątych przeniosła nas w odległą przyszłość wraz z dwoma mężczyznami. W trzecim tysiącleciu reżyser postanowił odwrócić całą tę historię o sto osiemdziesiąt stopni! Nowa komedia Machulskiego „Ile waży koń trojański?” zabiera nas w podróż z czasów dzisiejszych prosto w lata osiemdziesiąte właśnie, a w miejsce Maksa i Alberta naszym przewodnikiem będzie Zosia (w tej roli Ilona Ostrowska). Mimo, że okres ten kojarzy się nieodłącznie z PRL’em, to w tej produkcji będzie to jedynie tło dla ponadczasowej historii o uczuciach. W filmie będziemy mogli zobaczyć sporą dawkę efektów specjalnych wykorzystujących archiwalne zdjęcia z przywoływanego okresu. Czas na kolejny hit z gatunku komedia, w którym Machulski już dawno osiągnął mistrzostwo!

Ile waży koń trojański? to komedia fantastyczna w każdym tego słowa znaczeniu. Obsada złożona z młodych polskich aktorów i mistrzowska ręka Juliusza Machulskiego tworzą dzieło bardzo zabawne, mądre i przede wszystkich urzekające czarem dawnych lat. Film godny polecenia wszystkim, którzy cenią twórczość reżysera i mają chwilkę na niesamowitą podróż…w czasie.

Ile waży koń trojańskiIle waży koń trojański

ZADANIE konkursowe:

Oceń przynajmniej 3 filmy Juliusza Machulskiego i wyślij na adres konkurs@fdb.pl uzasadnienie przynajmniej 1 oceny oraz napisz ile Twoim zdaniem waży koń trojański?.

Nagrody w konkursie:

4 koszulki związane z filmem Ile waży koń trojański

Regulamin konkursu.

Ile waży koń trojańskiIle waży koń trojański

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Koń,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 13.01.2009 do godz. 23.59.

5. Wyniki podamy 14.01.2009 najwcześniej po godz. 12.00 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Mam pytanko. Czt nagrody zostały wysłane? Do dziś nic nie otrzymałem :(

Na nagrody z fdb trzeba trochę poczekać, ale warto, bo dochodzą :)
Ja również nie otrzymałam jeszcze tej koszulki. Zapewne wkrótce dotrze.
Pozdrawiam :)

Katjen27

…hurrrra !!!!!! :)
Dziękuję pięknie ! :)

Katjen27

A to dzisiaj wyników końkursu już nie będzie ? :)

Proszę czekać…