Bill Pullman jako twórca Raportu mniejszości 0

Bill Pullman zagra w biograficznym obrazie Panasonic, którego bohaterem będzie autor science fiction Philip K. Dick.

Niezależny projekt wyreżyseruje były muzyk Matthew Wilder znany w latach 80. z przebojuBreak My Stride. Zdjęcia rozpoczną się w sierpniu.

Dick miał ogromny wpływ na rozwój literatury science fiction i jest powszechnie uważany za geniusza tego gatunku. Jego twórczość zyskała najgorętszych fanów dopiero po jego śmierci w 1982 roku, wcześniej była znana jedynie w wąskim kręgu, zaś sam autor większość życia spędził w biedzie. Jego książki doczekały się wielu ekranizacji. Do kin trafiło najpierw opowiadanie Czy androidy śnią o elektrycznych owcach? jako dziś już kultowy obraz Ridleya Scotta Łowca androidów. Film zmienił zupełnie podejście ludzi do twórczości Dicka, jednak sam autor nie dożył premiery. Oparte na jego prozie są także między innymi Pamięć absolutna z 1990 roku, Impostor – Test na człowieczeństwo i Raport mniejszości z 2002 oraz Zapłata z 2003 roku.

Wkrótce do kin w Polsce trafi obraz Przez ciemne zwierciadło także oparty na prozie Dicka. W filmie zagrali Keanu Reeves, Robert Downey Jr., Winona Ryder i Woody Harrelson.

Bill Pullman zagrał ostatnio w filmach Moja droga Wendy czy The Grudge – Klątwa.

megafon.pl

Bill Pullman w filmie The Grudge - Klątwa 2004Bill Pullman w filmie The Grudge - Klątwa 2004

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…