Chow Yun Fat Konfucjuszem 0

Hu Mei zajmie się reżyserią wysokobudżetowej biografii o starożytnym filozofie.

Chow Yun Fat z Piratów z Karaibów: Na Krańcu Świata

Należy ona do tak zwanego Piątego Pokolenia filmowców, którzy skończyli Szkołę Filmową w Pekinie w latach 80-tych. Są tu takie osobistości jak Zhang Yimou, Chen Kaige i Tian Zhuangzhuang.

Budżet produkcji szacowany jest na 22 miliony dolarów z bardzo dramatyczną fabułą. Scenariusz napisze Chan Khan (Red Cliff).

Chow Yun Fat, gwiazda, która od lat gra w Hollywood zagra główną rolę. Chen Daoming zagra Lao Zi, założyciela Taoizmu, a Zhou Xun dostała główną rolę kobiecą.

Pani reżyser, Hu Mei ma na swoim koncie kilka historycznych seriali telewizyjnych. Zobowiązała się do ukazania życia i duszy Konfucjusza, używając dzisiejszego punktu widzenia i metod.

Konfucjusz istnieje jako święty w sercach ludzi. Prawie każdy Chińczyk cytuje jego słynne powiedzenia, ale nie wszyscy potrafią go dostrzec jako zwykłą osobę w codziennym życiu – powiedziała Hu.

W fabule doszukamy się podróży bohatera do różnych miejsc, gdzie przekonywał władców do przyjęcia jego politycznych teorii. A także czas, kiedy nie jadł przez 7 dni, gdy był włóczęgą

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…