Alex Proyas o Mrocznym Mieście 2 0

Reżyser takich kultowych filmów jak Mroczne Miasto czy Kruk, oraz raczej niekultowego Ja, Robot wypowiedział się ostatnio na temat prawdopodobnego sequela swojego filmu, Mroczne Miasto.

Alex Proyas

Przypomnijmy, że jego dwa największe filmy, mimo że nie zarabiały setek milionów dolarów w kinach, w niedługim czasie, osiągnęły status kultowych.

Z Ja, Robot sytuacja miała się inaczej. Twórca miał swoją wizję obrazu, która mogła zaowocować kultowym filmem, lecz potoczyło się inaczej…

Otóż Alex Proyas przy tym filmie współpracował z słynnym (ostatnio w negatywnym znaczeniu tego słowa) studiem Fox, które według reżysera zdusiło jego wizję filmu.

Oświadczenie mówiło o "ostrzeżeniu ludzi" przed pracą ze studiem, że nigdy więcej nie będzie pracować z nimi oraz że "są naprawdę kiepskim studiem".

Ponadto, reżyser udowodnił, że zna naturę produkcji filmowej:

Tworzenie filmów to biznes, to nie jest tylko sztuka, jakby byśmy tego chcieli.

Dodał także, że studio powinno akceptować sztukę twórców, tak jak twórcy powinni akceptować kreatywną stronę studia, która może zaowocować zyskami z produkcji.

Co do Mrocznego Miasta 2, Proyas powiedział:

Zawsze myślałem, że intrygujące byłoby, gdyby Rufus, który był bohaterem pierwszego filmu, był czarnym charakterem drugiego. Powinien stać się zły, bo ma nieograniczoną moc. Chciałby to zbadać i to opowiedzieć.

A wy? Chcielibyście to obejrzeć?

Najnowszy film reżysera, Zapowiedź trafi do polskich kin 27 marca.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…