"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Hannah Montana rządzi 1

Rok 2009 przynosi nam spore zaskoczenia, jeśli chodzi o branże filmową. Po spektakularnych sukcesach Cziłała z Beverly Hills i Szybko i wściekle, które wbrew oczekiwaniom zarówno krytyków jak i studiów filmowych okazały się wielkimi sukcesami finansowymi przyszło kolejne zaskoczenie. W piątek produkcja Disneya pt. Hannah Montana zarobiła blisko 17,4 mln $. Analitycy wobec tego wróżą mu blisko 32 – 35 mln $ w ciągu całego weekendu.

Kadr z filmu Hannah Montana (2009)

Jeśli tendencja sprzedaży biletów dla filmu Hannah Montana utrzyma się to możemy spodziewać się drugiego miejsca w rankingu debiutów w czasie wielkanocnych świąt. Dotychczas rekord należy do Strasznego Filmu 4, który w zarobił 40,2 mln $. Dziś na drugiej pozycji jeszcze znajduje się się Azyl, który zarobił 30 mln $.

Tak dobry wynik produkcji Disneya zaskoczył nawet samych twórców filmu, którzy liczyli na 15- 20 mln $, w ciągu całego weekendu. Spodziewali się oni raczej widzów, którym spodobał się serial w Disney Channel. Teraz zaś taki sukces wskazuje, iż dużą rolę miała w tym bardzo duża popularność w Stanach aktorki i piosenkarki Miley Cyrus. Najwyraźniej jej fani tłumnie stawili się w kinach.

Niektórzy dodają do tego wyjątkowo dobry scenariusz jak na tego typu produkcję. Wskazują również, że jeśli film zarobi powyżej 80 mln $, możemy oczekiwać kontynuacji w kolejnych latach. Jest to zdecydowanie dobra wiadomość dla Cyrus, której pozycja w Disney była bardzo zagrożona (ze względu na dosyć kontrowersyjne wpadki).

Z innych nowości weekendu warto odnotować słaby start najnowszej komedii Setha Rogena pt. Observe And Report. Najwyraźniej dosyć śmiałe sceny i żarty nie przypadły do gustu widzom. Do tego spore oburzenie wśród niektórych organizacji, które uważają, iż film wyśmiewa gwałt na pijanej dziewczynie, co może mieć negatywny wpływ na ogólny odbiór ofiar gwałtów. W piątek komedia ta zarobiła jedynie 4,5 mln $.

Największym niewypałem tego weekendu zdecydowanie będzie Dragonball Evolution. Obraz w piątek zarobił jedynie 2,0 mln $, więc jego weekendowe wpływy powinny wynieść koło 4 – 5 mln $. Jest to, więc zdecydowanie poniżej wszystkich oczekiwań. Niektórzy obawiają się, że obraz łącznie nie zarobi więcej niż 15 mln $, co byłby ogromną klapą.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…