http://vimeo.com/mironkundzicz

Sarandon i Bonham Carter w psychiatryku 0

Susan Sarandon i Helena Bonham Carter wcielą się w główne role w filmie Eleanor and Colette.

Scenariusz, którego autorem jest Marc Bruce Rosin, opowiada historię Eleanor (Sarandon), pacjentki szpitala psychiatrycznego, która opłaca prawniczkę Colette (Bonham Carter), aby reprezentowała ją w sądzie, przeciwko szpitalowi. Podawano jej tam bowiem leki oddziałujące na psychikę. Podczas długiego i szczegółowego procesu, obie kobiedy zbliżają się do siebie i tworzy się między nimi specyficzna przyjaźń.

Helena Bonham Carter / biraghi.orgHelena Bonham Carter / biraghi.org

Dramat wyreżyseruje Rolf Schuebel. Sebastian Koch zagra główną rolę męską. Zdjęcia mają się rozpocząć następnej wiosny w San Francisco, Vancouver i Nadrenii-Westfalii.

Susan Sarandon znana jest z filmów Czarownice z Eastwick, Thelma i Louise, Przed egzekucją, czy The Rocky Horror Picture Show. Ma na swoim koncie wiele nagród, w tym Oscara za rolę w Przed egzakucją i nagrodę BAFTA za rolę w Kliencie.

Helena Bonham Carter wystąpiła w pamiętnym Podziemnym kręgu, Dużej rybie, czy Pokoju z widokiem. Podkładała też głos do animacji Gnijąca panna młoda Tima Burtona i Wallace i Gromit: Klątwa królika. Jeśli chodzi o nagrody, ma na swoim koncie Złoty Glob za rolę w Na żywo z Bagdadu i nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w filmie Miłość i śmierć w Wenecji na Festiwalu w Toronto.

Sebastian Koch popularny w Niemczech aktor, wystąpił wcześniej w Zwartboek, Latającej klasie, czy Amen.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…