Producent wrzuca film na Torrenty 0

Tommy Pallotta, producent filmów Przez ciemne zwierciadło i Życie świadome, wypuścił swój nowy film, American Prince, bezpośrednio na sieć stron P2P typu torrent.

Projekt jest sequelem dokumentu Martina Scorsese pod tytułem American Boy, który opowiada o aktorze, Stevenie Prince, który opowiada historie, rzekomo ze swojego życia.

Pallota powiedział w rozmowie z Torrent Freak, że przy tworzeniu American Prince, użył materiałów archiwalnych z Internetu:

Tak, użyliśmy materiałów z sieci BitTorrent i YouTube, nie mieliśmy do nich licencji. Dostałem kopię American Boy od samego Stevena Prince’a, ale znaleźliśmy również kopię w sieci BitTorrent, która miała o wiele lepszą jakość obrazu, więc jej użyliśmy! Poza tym, jest małe zamieszanie kto posiada prawa do American Boy.

Dość ciekawe, że premiera filmu nastąpiła w siec BitTorrent, a nie na DVD. Nowe, oryginalne podejście? Ciekawe, co na to Martin Scorsese, który swego czasu mówił o wydaniu DVD filmu American Boy. Co o tym sądzicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Czechu

Wydaje mi się, że coraz częściej takie rzeczy będziemy widzieć, podobnie jak z muzykami, którzy udostępniają płyty w sieci.

Iqqa

Oby częściej takie inicjatywy się pojawiały ;)

Proszę czekać…