Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Siedmiu samurajów - wideo-relacja z pokazu 1

Wczoraj, w ramach kina plenerowego i pokazów "Klasyka kina", został wyświetlony obraz wspaniałego japońskiego reżysera Akiry Kurosawy pt. Siedmiu samurajów.

Kadr z filmu "Siedmiu samurajów"

Przed projekcją odbył się krótki wstęp do prezentowanego obrazu. Najpierw, organizatorzy Lata na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze wręczali nagrody konkursowe. Następnie swoje umiejętności we władaniu mieczem zaprezentowała poznańska sekcja kendo. Na koniec Leszek Czujewicz opowiada, dlaczego warto obejrzeć Siedmiu samurajów.

Nie trzeba zamieszczać recenzji filmu, byłoby to zbędne. Wystarczy posłuchać przedmowy Leszka Czujewicza, który w kilku słowach potrafi zachęcić do obejrzenia "Samurajów".

W Centrum Handlowym Stary Browar można było oglądać manekiny samurajów promujące pokaz:

PRZEDMOWA LESZKA CZUJEWICZA

WSTĘP ORGANIZATORÓW

POKAZ KENDO


Informacje o następnych projekcjach w ramach kina plenerowego dostępne TUTAJ.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…