Zero w kinach 0

W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesmen chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenie pewnej osoby. Po chwili wahania biznesmen potwierdza zlecenie. Nie przeczuwa, że jednym „tak” uruchamia lawinę wydarzeń, która wpłynie na losy części mieszkańców miasta.

kadr z filmu Zero

Film został nakręcony w podobny sposób co Sin City – Miasto grzechu.

plakat filmu Zeroplakat filmu Zero

Zero to opowieść o miłości i nienawiści, o zdradzających i zdradzanych, o przemocy i seksie oraz o zaskakujących tajemnicach, które poznamy w trakcie tej przedziwnej doby. Wprawiona w ruch machina nieodwracalnie zmieni życie bohaterów. Czy rzeczywiście nieodwracalnie?

Reżyserem jest debiutujący w tej roli Paweł Borowski. Autor był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za swoje filmy krótkometrażowe Love Gamestation i Kocham cię (m.in. 54. MFF w Berlinie i Tribeca Film Festiwal w Nowym Jorku).

kadr z filmu Zerokadr z filmu Zero

W filmie wystąpią tacy znani aktorzy jak m.in.: Robert Więckiewicz, Sonia Bohosiewicz, Rafał Mohr, Marian Dziędziel, Kamilla Baar, czy Cezary Kosiński.

Zdjęcia są autorstwa operatora Arkadiusza Tomiaka (Daleko od okna, Statyści, Palimpsest) dwukrotnego laureata nagrody za zdjęcia na FPFF w Gdyni.

Muzykę skomponował Adam „Burza” Burzyński – legendarny gitarzysta, współzałożyciel zespołów „Kobranocka” i „Kazik Na Żywo”.

Premiera filmu planowana jest na 9 sierpnia.

Poniżej kilka kadrów z produkcji:

kadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zerokadr z filmu Zero

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…