"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

CCSD: Peter Jackson opowiada o Tintinie 0

W San Diego konwent Comic-Con powoli dobiega końca, ale wciąż napływają do nas kolejne ciekawe informacje. Tym razem dotyczą one reżysera Petera Jacksona, który przybył na targi, aby tam promować District 9. Podczas rozmowy z fanami przeważały jednak pytania dotyczące serii filmów o Tintinie.

Tintin

Peter JacksonPeter Jackson

Reżyser zdradził, iż ma kilka ulubionych historii, w której głównym bohaterem jest Tintin. Są to przede wszystkim: Seven Crystal Balls", "Prisoners of the Sun" oraz "The Black Island" i "The Calculus Affair". Jednak Jackson nie podjął jeszcze decyzji, które z tych historii posłuży jako scenariusz do jego produkcji.

Wiadomo, iż pierwszy film z zaplanowanej trylogii będzie nosić tytuł The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn i trafi do kin pod koniec przyszłego roku. Wiadomo również, iż ani w pierwszej ani w drugiej części Tintin nie wyleci w kosmos. Reżyser zdradził, iż wyprawa w kosmos byłaby świetnym materiałem na trzeci lub czwarty film.

Tintin był faktycznie w kosmosie w dwóch komiksowych zeszytach ("Destination Moon" i "Explorers on the Moon"). Jednak zarówno Spielberg jak i Jackson w pierwszych dwóch filmach chcą zaznajomić amerykanów z tą postacią. Dlatego nie chcą, aby pierwsze dwie części były zbyt fantastyczne. Przygody Tintina są znane przede wszystkim w Europie.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…