"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

BO Świat: Warner Bros i 1 mld $ 0

Dzięki czarodziejowi z Hogwartu wytwórni Warner Bros udało się zarobić blisko 1 mld $ wpływów z reszty świata. To wspaniały wynik tym bardziej, iż w ciągu zaledwie kilku dni Harry Potter i Książę Półkrwi zarobił na całym świecie (wliczając USA) blisko 627,1 mln $. I to właśnie Harry Potter był najpopularniejszym filmem poza USA w ten weekend.

Kadr z filmu Harry Potter i Książę Półkrwi (2009)

Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem Box Office na świecie.

Na pierwszym miejscu światowego Box Office z wynikiem 84,4 mln $ znalazła się produkcja Davida Yatesa pt. Harry Potter i Książę Półkrwi. Właściwie nie ma się, czemu dziwić, skoro praktycznie wszędzie na świecie seanse, w którym wyświetlana jest ta produkcja sale kinowe są w całości zapełnione. Tylko poza Stanami dotychczas, Harry zarobił 405,3 mln $.

Pozycję drugą poza USA zajmuje Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów, która w ten weekend zgarnęła bardzo dobre 41 mln $. Co ciekawe jest to najpopularniejszy film tego sezonu letniego w reszcie świata. Animacja ma już na swoim koncie 505 mln $, więc producenci mogą nie martwić się o swoje wpływy.
Warto przy okazji tej produkcji wspomnieć fakt, iż jest to pierwsza po Titanicu produkcja, która zarobiła powyżej 100 mln $ w Ameryce Południowej. Na dodatek najprawdopodobniej w Rosji i Meksyku Epoka lodowcowa 3 stanie się najbardziej dochodową produkcją filmową w ciągu ostatnich lat.

Trzecie miejsce w ten weekend zajmuje Kac Vegas, który radzi sobie wyjątkowo dobrze na rynku zewnętrznym. W ten weekend obraz Todda Phillipsa zarobił 10,2 mln $, przy czym jego łączne wpływy to 98,5 mln $. Warto zauważyć, iż obraz ten na chwilę obecną jest wyświetlany w jedynie 37 krajach świata. Na innych rynkach zadebiutuje dopiero na początku sierpnia.

Na pozycji czwartej uplasował się najnowszy obraz Michaela Manna pt. Wrogowie publiczni. Produkcja ta zarówno w USA jak i w reszcie świata nie sprzedaje się tak jak zakładano. W weekend film zarobił 9,6 mln $, a jego łączny przychód na rynku zewnętrznym to jedynie 36,3 mln $.

I pierwszą piątkę zamyka Transformers: Zemsta upadłych. W miniony weekend dzieło Michaela Bay'a zarobiło kolejne 8 mln $, ale jego łączne wpływy poza USA to już 413,3 mln $, co nadal daje mu drugą pozycje wśród najbardziej dochodowych amerykańskich produkcji wyświetlanych na rynku zewnętrznym. Jednak spodziewać się można, że ostatecznie zajmie trzecią pozycję po Harrym Potterze.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…