"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

DiCaprio i Czerwony Kapturek 0

Aktor Leonardo DiCaprio zapowiedział w jednym z wywiadów prasowych, iż jego studio Appian Way przymierza się do nakręcenia klasycznej bajki o Czerwonym Kapturku. Artysta chciałby, aby film miał mroczniejszy charakter i był przeznaczony dla starszych widzów.

Leonardo DiCaprio w filmie Droga do szczęścia (2008)

Na razie nie wiadomo kiedy produkcja miałaby ruszyć.

Według doniesień, jakie pojawiły się po tym wywiadzie DiCaprio nie wystąpi w tej produkcji. Zamierza zadowolić się jedynie rolą producenta wykonawczego. Za scenariusz odpowiedzialny ma być David Leslie Johnson, który pracował niedawno nad Sierotą.

Czerwony Kapturek to baśniowa postać dziewczynki, która została stworzona przez braci Grimm. W najsłynniejszej z wersji Czerwony Kapturek udaje się do Babci z winem i ciastkiem. Kiedy przechodzi przez las, spotyka wilka, który go wyprzedza i pierwszy dociera do chatki Babci, zjada staruszkę i przebiera się za nią, aby pożreć także dziewczynkę – co też czyni w tym samym łóżku. Na szczęście w porę zjawia się Gajowy, który uwalnia Kapturka i Babcię rozcinając wilkowi brzuch. Po czym wkłada kamienie do brzucha wilka, zaszywa i puszcza wolno.

W początkowych wersjach zamiast postaci wilka pojawiał się wilkołak.

Obrazek przedstawiający Czerwonego Kapturka i wilkaObrazek przedstawiający Czerwonego Kapturka i wilka

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…